SK Rover Praha - Biatlon

Aktuality

Vyberte si:

typ aktuality Žižkovská Stuha…

… závod kterým se pravidelně otevírá letní biatlonová sezóna. Často se nás lidé ptají, co dělají biatlonisté v létě. Sníh na běžkování sice nemáme, ale i biatlonista může trénovat bez sněhu :). Popravdě řečeno, byla by to asi i nuda, jezdit na lyžích po celý rok. Takže jak trénujeme? V létě se hodně běhá, jezdí na kole, plave a když se začne blížit zima, tak se přidají i kolečkové lyže, případně brusle.

Žádný trénink ale nenahradí zkušenosti ze závodů. Takže závody nevynecháváme ani v létě. Děti i dospělí závodní v letním biatlonu. Což je v podstatě přespolní běh se střelbou. Pravidla stejná jako zimě, jen místo běžek máme botasky. Na jaře se běhají oblastní závody, ze kterých se závodníci mohou kvalifikovat na Český pohár. V září se pak pro ty nejúspěšnější koná Mistrovství republiky.

Celý tenhle koloběh závodů právě včera začal. Byl to první testík. Ti nejmladší závodili úplně poprvé, ti starší museli poprvé dávat zbraň na záda a pro ostatní to byl test, jak se kdo popral s přechodem z běžek do botasek.

Na Kapslovně se za vítězství rozdávají stuhy a dorty pro první tři. Vyhrát stuhu je prestižní událost, ale jde především o to si závody osahat, dostat se do závodního rytmu a naučit se, jakých chybek by se měl závodník při závodě vyvarovat.

Za 14 dní nás čeká další oblastní závod, tentokrát v Berouně. Trať v Berouně nedá nikomu nic zadarmo a jako vždy se tu běží dlouhý vytrvalostní závod, kde záleží na každé trefené ráně. 

 

napsal 9.4.2017 Kolář Jan ml.

typ aktualityMČR žactva v Harrachově

 Na závěr sezóny jsme se vydali trochu netradičně do Harrachova. Předpověď hlásila pěkné relativně jarní počasí, ale páteční příjezd ve slušné chumelenici ukázal, že se zima jen tak vzdát ještě nehodlá. I přes trochu delší cestu, jsme však stihli si v pátek v rychlosti osahat střelnici a vyzkoušet, jak jsou připravené tratě. Na sobotu byl připraven náročný program, kdy se dopoledne běžel sprint a odpoledne štafeta dvojic. V neděli byl pak na programu závod s hromadným startem.

Nejúspěšnějším závodníkem naším, ale i celého mistrovství byl Maty Martan, který se stal trojnásobným mistrem republiky. Na rozšířených stupních vítězů ho střídavě doprovázeli bratři Blahovi (Jirka 6. místo ve sprintu, 1. místo ve štafetě, Míša 4. místo v hromaďáku). Parádní výkon zajela v sobotu Barča Šíchová, 19. místo s nulovou střelbou. Max Tyx se blýsknul slušným výsledkem na klasice, 18. místo. Dále Matěj Kuchař ukázal, že se mu začíná dařit střelecky a Klárka Eliášová po nepovedené sobotě zajela bojovný a pěkný závod v neděli. Bezpochyby naším nejlepší střelcem za celou sezonu, se stal Honza Lipold. Za celou sezonu minul pouze dva terče. Doufejme, že se mu obdobně bude dařit i po přesunu do malorážky. Smolařem víkendu se stal Jáchym Šantora, kterého technické problémy na obou závodech připravily o lepší umístnění. Ale i to je biatlon.

Zimní biatlonové sezóna žactva je tedy u konce. Ale zima jako taková ještě nekončí. Příští víkend se chystáme na hlaďařské závody „hledáme nové talenty“ do Jablonce. A pokud sníh vydrží, vyrazíme i o dalších víkendech na trochu toho lyžování.  A někteří dokonce vyrážejí s rodiči (a pod neoficiálním dohledem trenéra Jindry) na jarní lyžovačku do Norska. Tak tam třeba i něco okoukají. 

napsal 27.2.2017 Kolář Jan ml.

typ aktualityVeřejný trénink žactva a nábor

 

napsal 20.2.2017 Kolář Jan ml.

typ aktualityA jdeme do finále!

Blíží se vyvrcholení zimní biatlonové sezóny. O víkendu skončilo 3. kolo ČP žactva. Závodili jsme ve sprintu a biatloncrossu. Myslím, že oba závody se nám povedly a sportovci podávali bojovné výkony. Někdo se lépe popral s během a někdo se střelbou a ten kdo zvládl oboje úplně výborně, také vyhrál :-) Jména zde neuvedu, protože bych musel napsat všech dvacet žáků, kteří tak parádně bojovali. Výsledky najdete na stránkách biatlonu.cz. 

Krásný závod a novinka v rámci ČP byl biatloncross. Jednalo se o závod, kde nerozhodovaly jen fyzické předpoklady a střelba, ale také um v obratnosti. Projíždělo se deseti překážkami na kilometrové trati s jednou střelbou. Jen namátkou, co čekalo sportovce na trati - podjezdy, skokánky, slalomy a terenní vlny. Celkem pěkně to zamíchalo pořadím a tento závod v šikovnosti je určitě dobrým počinem.

Co nás dále čeká? "Tak určitě" tréninky a pak vrchol v podobě Mistrovství ČR. Nominaci si zajistilo 18 žáků, kteří budou v termínu 25.-26.2. bojovat v Harrachově o mistrovské tituly. Fanděte nám!

Dále pak v březnu vyrazíme za jarním lyžováním a na běžecké lyžařské závody.

Ciao Hugo

napsal 14.2.2017 Hugo

typ aktualityPololetní soustředění

Ve čtvrtek bylo vysvědčení, což pro nás znamenalo jediné. Volný pátek! Toho se muselo využít. Tentokrát jsme vyrazili do Jablonce nad Nisou. Příští víkend tam má žactvo další kolo Českého poháru, tak jsme chtěli potrénovat na místních tratích.

Počasí nepřálo úplně ideálně. Bylo trochu tepleji, než bychom bývali rádi. Na druhou stranu, děti si tak potrénovaly nejenom těžké jablonecké kopce, ale i těžké jablonecké kopce na ne skluzném sněhu.  Na každý pád, potrénovali jsme solidně. Závodníci se věnovali z velké části komplexním tréninkům na střelnici a lyžařský potěr se věnoval všem možným disciplínám, které by měli zlepšit stabilitu a techniku jízdy na běžkách. Ani na relaxaci jsme nezapomněli a v sobotu večer jsme se zaslouženě vydali vyřádit na tobogány. 

Jan Kolář ml

napsal 6.2.2017 Kolář Jan ml.

typ aktualityPůlka sezóny je za námi (D+D)

 Biatlonová sezóna malorážkařů se nám rychle překlopila do druhé půlky. První závody Českého poháru v Novém městě na Moravě a v Jablonci nad Nisou přinesly úspěchy zejména našim starším závodníkům. Nejvíce se dařilo Ondřeji Blahovi a Pavlu Krámskému, kteří dokázali v konkurenci vybojovat medaile. Kvalitní a vyrovnané výkony předváděl i junior Lukáš Dvořák, který je také zatím letos nejúspěšnějším střelcem z našich řad. Svou solidní výkonnost ukázali ve svých kategoriích i dorostenky a Eliška Nourse s Amandou Baxovou, které si vyjeli 2. výkonnostní třídu. Byli jsme svědky dalších bojovných výkonů ale i nezdarů proher a trestných kol.

Po prvních závodech na moravském uměle zasněženém kolbišti, se zima vrátila zpátky do srdce Evropy a v Jablonci jsme si mohli konečně vychutnat poježdění na přírodním sněhu a za stálého sněžení.

Následující víkend přinese poslední klání českého poháru v Harrachově, po němž bude následovat březnový vrchol sezóny mistrovství ČR v Nové městě na Moravě. Doufám, že se nám povede naši formu vystupňovat a naše úspěchy budou přibývat.  Snad nám bude přát počasí, což bude zejména v Harrachově potřeba a závody si pořádně užijeme.

Také bych chtěl poděkovat všem, co nám pomáhají s technickou podporou, zejména s mazáním lyží. Těším se na Vás, Roverácké fanoušky, na sportovních kolbištích.

Zdar a sílu

Tomáš P.

napsal 2.2.2017 Kolář Jan ml.


Archiv aktualit...
Kusco.NET © 2003 - 2007