SK Rover Praha - Biatlon

Všechny aktuality

Vyberte si:

typ aktualityZávody 14.-15.12. zrušeny

Ahoj všem lyžařům a biatlonistům, bohužel musíme zrušit závody na Eduardu o tomto víkendu. Sněhové podmínky nám nedovolí uspořádat ani lyžařské a ani biatlonové závody.

Za pořadatele,

Jan Hugo Novák

 

napsal 10.12.2019 Hugo

typ aktualityHledáme nové sportovce

 

napsal 13.9.2019 Hugo

typ aktualityPodzimní soustředění – Žactvo

Podzimní soustředění jsme letos trávili v Jilemnici v nově postaveném lyžařském a biatlonovém areálu Hraběnka. Předpověď hrozila hustým deštěm a velkou zimou. Naštěstí se předpověď úplně nevydařila a počasí nám poskytlo příležitost k solidním tréninku. Pilovali jsme střelbu, techniku na kolečkových lyžích a potrápili jsme se i na koloběžkách. Ty si asi nejvíc „užili“ Céčka, když vyrazili na výjezd na kopec Žalý. V jednu chvíli vrcholky hor dokonce dostaly drobnou sněhovou přikrývku.  A my už netrpělivě vyhlížíme, kdy napadne dostatek na pořádnou lyžovačku. 

napsal 1.11.2018 Kolář Jan ml.

typ aktualityV přípravce máme plno.

Pro první pololetí školního roku 2018/19 máme již obsazena všechna místa.

napsal 31.8.2018 Hugo

typ aktualityLyžařská a atletická přípravka - volná místa

 

napsal 3.4.2018 Hugo

typ aktualityZápadní Tatry 22. - 30. 7. 2017

Vysokohorské soustředění je za námi. Postupně jsme o našich výkonech a zážitcích informovali i s fotodokumentací na FB, ale samozřejmě nesmí chybět ani tradiční shrnutí týdne, dnes trochu netradičně. Snad se bude líbit.

Večer s RegioJet (pozn. autora: číst to musíš, jak je psáno, rýmování není sranda, kámo)

vlakem do Tater musíme jet.

Posilněni croissantem a čajem s mátou,

dorazili jsme do Liptovského Mikuláše již před pátou.

Kdo stopuje, ten se veze,

někdo radši s bagáží do kopce leze.

 

První výletní den po medvědích stopách radši hlučněji jdem.

Cestu bahnem a přes louky si užíváme,

v termálním bazénu se příjemně zahříváme.

Večery na chatě, spousta radosti,

děti mají k dispozici bazén, houpačku i trampolínu,

dospělí spokojeně, bez starosti

užívají si chvilky klidu.

 

Další den hned po ránu prší,

kluzké skály a vodopád se na nás již těší.

 

Třetí krizový den, heslo zní: nejdelší túru jdem.

Místo zvané Volovec konečným cílem být nemělo,

nahoře však zima a i přes děsný vichr

statečných 5 z nás přes Plačlivo a Ostrý Roháč vyrazilo,

ostatní šli druhou stranou po mírnějším polském hřebeni pro sichr.

Společně sešli jsme se v krčmě.

O nevyzpytatelnosti hor jsme se přesvědčili na pietním místě:

Živým na výstrahu, mrtvým na památku.

 

Čtvrtý den, kolem čtyř ples jdem.

Dolů na autobus běžíme,

na skanzen se totiž moc těšíme :D

Viděli jsme staré zvyky, spoustu hospodářské zvěře,

děti nakoupily suvenýry, starší 18 medovinu v přiměřené míře.

 

Pátý den je jako stvořený pro výšlap na Sivý vrch,

vápencovou horu plnou květin a much. (pozn. autora: rým je rým, smiř se s tím)

Kleče zde zdoláváme jedině v kleče.

Někteří volí trasu přes vršek Brestová a ve Zvěrovce na bus,

většina rovnou dolů a jdou přes celý Zuberec do Habovky ještě kus.

 

Poslední den je plný atrakcí a odpočinku,

v Demänovské ľadové jaskyňi chtějí být ti málo oblečeni však jen chvilku.

K obědu většina halušky dává

a večer jen neradi Tatralandii a celým Tatrám mává.

 

Sláva, nazdar výletu, ne/zmokli jsme a už jsme tu.

V Praze je sice blaze, ale v Jablonci a Jáchymově, tam se lépe potrénuje.

 

Takže takhle nějak to bylo a bude.

Fotky: http://klub-biatlonu-sk-rover.rajce.idnes.cz/Tatry_2017/

Lucka H.

napsal 31.7.2017 Kolář Jan ml.

typ aktuality2. ČP Bystřice pod Hostýnem

Další kolo Českého poháru je za námi a pro náš klub přineslo mnoho výborných umístění v žactvu i D+D. Ale začneme od začátku.

Žáci, trenéři a výpočetka vyjeli již v pátek kolem oběda, což se zprvu zdálo jako dobrý nápad. Ještě nebudou zácpy, v pohodě se ubytujeme, vše připravíme a stihneme trénink. Ale ejhle. Tento nápad s brzkým pátečním odjezdem za slunným víkendem mělo víc lidí. Cesta po D1 se tedy neuvěřitelně protáhla. V Bystřici jsme jeli rovnou na závodiště, abychom stihli aspoň poslední necelou hodinu z vypsaného tréninku. D+D dorazili večer již celkem bez komplikací. Tentokrát jsme všichni využili nocleh v tělocvičně ve spacácích a na karimatkách.

Původně se v sobotu měl běžet sprint se štafetovou střelbou, ale kvůli době trvání se rozhodlo, že se nejdřív uspořádá závod s hromadným startem.

Bylo teplo, ale trať v Bystřici je celkem příjemná, vede lesíkem, který poskytuje stín a velký kopec je až do cíle. Na střelnici si to ale slunce pěkně vynahrazuje a na trestném kolečku se v sobotu celý den kroužilo o sto šest. Sobotu odstartovali D+D. A našimi nejlepšími závodníky na bedně se stali: 1. Amanda Baxová (DKB), 3. Eva Stránělová (JKY) a 2. Matěj Vavřina (JUN). Sobotní závodní den uzavřelo žactvo, pro nás bohužel bez bedny, ale 1. VT si vyběhli: Heda Mikolášová, Bára Šíchová (ZKB), Petr Karlík a Prokop Smetana (ZCC).

Neděle byla střelecky úspěšnější, pravděpodobně díky 3 nábojům navíc u každé střelecké položky. Jaké to je získat penalizaci za tyto nevystřelené rány (1 rána=1 minuta) bohužel zjistili i někteří naši závodníci, příště už si jistě dají pozor. Žáci v tomto závodě zabojovali a vybojovali tyto stupně: 3. Bára Šíchová a 2. Prokop Smetana. A D+D odpoledne ještě přidali: 2. Amanda Baxová a 2. Lukáš Dvořák (JUN).

Při době volna mezi závody jsme si užívali na koupališti, vyšli na Hostýn a samozřejmě si navzájem fandili. Momentálně nám zbývají poslední tréninky před prázdninami. Ani o prázdninách nebudeme zahálet. Čeká nás výšlap v Tatrách, žákovské soustředění v Jablonci a dospělácké v Jáchymově.

3. kolo ČP pořádáme my v Jáchymově, tak snad na „domácích“ tratích v září zazáříme.

Za nás vše. Takže sportu zdar. A do další akce nazdar.

Lucka H. 

napsal 29.6.2017 Kolář Jan ml.

typ aktuality 1. ČP Žactvo a D+D

Jak již bylo avizováno v článku ze soustředění, na Český pohár jsme jeli do Starého Města pod Landštejnem. Tentokrát bez autobusu, ale napáskovali jsme se do aut, jako náboje do zásobníků.

Žáci vyrazili již v pátek ve 12, aby ještě před závodem potrénovali na závodišti, v klidu se ubytovali v chatkách a došli se osvěžit do nedalekého rybníka. Dorost a dospělí dorazili večer a spali tradičně na staré střelnici.

Sobota byla opáčkem z oblastního závodu, běžel se tedy závod vytrvalostní. Nejprve se s tratí prali dorostenci a dospělí. Bylo opravdu vedro, tak žáci přišli fandit a občerstvovat své starší kolegy. Amanda Baxová (Dorostenka B) obsadila 2. místo a na stupních mimo jiné dostala krásné květiny v bílém květináčku, Lukáš Dvořák (Junior) získal v tomto závodě bronzovou medaili. První výkonnostní třídu (1. VT) si ve stejné kategorii ještě vyběhl Daniel Krejbich a neoblíbené bramborové místo obsadila Eva Stránělová (Juniorka).

Odpoledne se role vyměnily, žáci závodili, D+D fandili a občerstvovali. Medailové skóre s D+D vyrovnáno. Klárka Sadílková (Žákyně A) si vybojovala 3. místo a Michal Blaha (Žák C) si doběhl s čistým štítem pro 2. místo.  V této kategorii si ještě Jiří Blaha a Prokop Smetana vyběhli 1. VT a parádní 5. místo ve velké konkurenci obsadil Jáchym Bulíř (Žák B).

Po vyhlášení nesměla chybět, jako dobré odreagování a oslava úspěšných, koupačka v rybníku.

Neděle patřila sprintu a to celkem doslova. Žákovské kategorie běžely rovinaté tratě a většina měla do 10 minut odběhnuto. Nejvyšších příček jsme tentokrát nedosáhli, ale Adam Štěpán (Žák A), Adélka Švihálková a Bára Šíchová (Žákyně B) a Petr Šach spolu s našimi již výše jmenovanými Žáky C si vyběhli 1. VT.

Zato odpoledne si D+D medailově polepšili. Hned dvě vítězství díky Amandě Baxové (Dorostenka B) a Ondrovi Blahovi (Muž C).

Počasí v neděli bylo již přijatelnější. Což bylo dobré pro závod i návrat domů.

Kompletní výsledky zde: http://www.biatlon.cz/domaci/souteze/vysledky-a-propozice/

Fotky zde (možná časem ještě přibude): http://klub-biatlonu-sk-rover.rajce.idnes.cz/

 

Ponaučení pro příště, aneb chybami se člověk učí: startovní tyčka se nepřeskakuje, ale probíhá (neusekne nikomu nohy), před startem zkontrolovat tkaničky a kde se nachází závodníkova zbraň – vše stojí cenné vteřinky, které ve výsledku mohou chybět

A poslední věc na závěr. Díky těmto závodům máme novou „vyletněnou“ úvodní fotku na FB, tak se nezapomeňte mrknout, jak to našim žákům sluší ;)

Lucka H.

napsal 6.6.2017 Kolář Jan ml.

typ aktualitySoustředění Staráč

V pátek večer jsme vyjeli z Prahy do Jihočeského kraje. Letošní novinkou byla doprava žactva. Místo aut jsme zvolili autobus. Takže jsme byli jako účastníci zájezdu a rodiče svým ratolestem divoce při odjezdu mávali. Pro velký počet všech našich členů jsme se rozdělili i na místě, na žactvo a D+D.  Žáci spali v chatičkách a dorost s dospělými na druhém břehu potoka, někteří v domku, někteří ve stanech.

Soustředění začalo hned prvním závodním dnem. Ale naši závodníci díky tomu byli odpočatí a plní sil pro zdolávání tamních tratí (pro některé kategorie převážně kopcovitých). Začínalo se vytrvalostním závodem.  Pro velký počet umístění našich závodníků na výborných místech uvedu pouze bednový souhrn od nejmladších.

Žáci A: 2. Adam Štěpán, 3. Pavel Šorf, Žákyně B: 3. Adélka Švihálková, Žáci C: 2. Prokop Smetana, Dorostenky A: 2. Ema Záleská, Dorostenci B: 3. David Beneš, Dorostenky B: 1. Amanda Baxová, Junioři: 3. Lukáš Dvořák, Ženy A: 2. Týna Blažková, Muži C: 1. Ondra Blaha

Bylo to ale opravdu nesmírně našlapané. Celé výsledky k nalezení zde: http://www.biatlon.cz/vysledky-81/zavod/kvalifikacni-regionalni-zavod-cp-vysledkova-listina-7/

Ve štafetovém závodě jsme tvořili neuvěřitelných 25 štafet po 3 napříč všemi kategoriemi, z celkového počtu 59 štafet. I přesto se nám nepodařilo Staroměšťáky porazit. Je vidět, že na svých tratích mají pořádně natrénováno.

Od neděle do úterý už jsme poctivě trénovali. Díky úžasné velké střelnici jsme se mohli plně věnovat střelbě ze vzduchovky i malorážky. Využili jsme kopce i rovinky na běh. Nevynechali jsme rozcvičování ani protahování.  A nechyběla ani návštěva hradu Landštejn, žáci k němu po tréninku došli, D+D v rámci tréninku doběhli.

Počasí vyšlo dobře. Zmokli jsme jen trochu a kraťasy jsme taky využili. Díky tomuto soustředění jsme pořádně nastudovali místní tratě. Především noví závodníci se už nebudou muset bát, že by na I. ČP (3.-4.6.) zabloudili a soustředí se na střelbu i rychlý běh. Obojí máme ještě šanci pořádně natrénovat díky pravidelným tréninkům. 

Lucka H.

napsal 16.5.2017 Kolář Jan ml.

typ aktuality Žižkovská Stuha…

… závod kterým se pravidelně otevírá letní biatlonová sezóna. Často se nás lidé ptají, co dělají biatlonisté v létě. Sníh na běžkování sice nemáme, ale i biatlonista může trénovat bez sněhu :). Popravdě řečeno, byla by to asi i nuda, jezdit na lyžích po celý rok. Takže jak trénujeme? V létě se hodně běhá, jezdí na kole, plave a když se začne blížit zima, tak se přidají i kolečkové lyže, případně brusle.

Žádný trénink ale nenahradí zkušenosti ze závodů. Takže závody nevynecháváme ani v létě. Děti i dospělí závodní v letním biatlonu. Což je v podstatě přespolní běh se střelbou. Pravidla stejná jako zimě, jen místo běžek máme botasky. Na jaře se běhají oblastní závody, ze kterých se závodníci mohou kvalifikovat na Český pohár. V září se pak pro ty nejúspěšnější koná Mistrovství republiky.

Celý tenhle koloběh závodů právě včera začal. Byl to první testík. Ti nejmladší závodili úplně poprvé, ti starší museli poprvé dávat zbraň na záda a pro ostatní to byl test, jak se kdo popral s přechodem z běžek do botasek.

Na Kapslovně se za vítězství rozdávají stuhy a dorty pro první tři. Vyhrát stuhu je prestižní událost, ale jde především o to si závody osahat, dostat se do závodního rytmu a naučit se, jakých chybek by se měl závodník při závodě vyvarovat.

Za 14 dní nás čeká další oblastní závod, tentokrát v Berouně. Trať v Berouně nedá nikomu nic zadarmo a jako vždy se tu běží dlouhý vytrvalostní závod, kde záleží na každé trefené ráně. 

 

napsal 9.4.2017 Kolář Jan ml.

typ aktualityMČR žactva v Harrachově

 Na závěr sezóny jsme se vydali trochu netradičně do Harrachova. Předpověď hlásila pěkné relativně jarní počasí, ale páteční příjezd ve slušné chumelenici ukázal, že se zima jen tak vzdát ještě nehodlá. I přes trochu delší cestu, jsme však stihli si v pátek v rychlosti osahat střelnici a vyzkoušet, jak jsou připravené tratě. Na sobotu byl připraven náročný program, kdy se dopoledne běžel sprint a odpoledne štafeta dvojic. V neděli byl pak na programu závod s hromadným startem.

Nejúspěšnějším závodníkem naším, ale i celého mistrovství byl Maty Martan, který se stal trojnásobným mistrem republiky. Na rozšířených stupních vítězů ho střídavě doprovázeli bratři Blahovi (Jirka 6. místo ve sprintu, 1. místo ve štafetě, Míša 4. místo v hromaďáku). Parádní výkon zajela v sobotu Barča Šíchová, 19. místo s nulovou střelbou. Max Tyx se blýsknul slušným výsledkem na klasice, 18. místo. Dále Matěj Kuchař ukázal, že se mu začíná dařit střelecky a Klárka Eliášová po nepovedené sobotě zajela bojovný a pěkný závod v neděli. Bezpochyby naším nejlepší střelcem za celou sezonu, se stal Honza Lipold. Za celou sezonu minul pouze dva terče. Doufejme, že se mu obdobně bude dařit i po přesunu do malorážky. Smolařem víkendu se stal Jáchym Šantora, kterého technické problémy na obou závodech připravily o lepší umístnění. Ale i to je biatlon.

Zimní biatlonové sezóna žactva je tedy u konce. Ale zima jako taková ještě nekončí. Příští víkend se chystáme na hlaďařské závody „hledáme nové talenty“ do Jablonce. A pokud sníh vydrží, vyrazíme i o dalších víkendech na trochu toho lyžování.  A někteří dokonce vyrážejí s rodiči (a pod neoficiálním dohledem trenéra Jindry) na jarní lyžovačku do Norska. Tak tam třeba i něco okoukají. 

napsal 27.2.2017 Kolář Jan ml.

typ aktualityVeřejný trénink žactva a nábor

 

napsal 20.2.2017 Kolář Jan ml.

typ aktualityA jdeme do finále!

Blíží se vyvrcholení zimní biatlonové sezóny. O víkendu skončilo 3. kolo ČP žactva. Závodili jsme ve sprintu a biatloncrossu. Myslím, že oba závody se nám povedly a sportovci podávali bojovné výkony. Někdo se lépe popral s během a někdo se střelbou a ten kdo zvládl oboje úplně výborně, také vyhrál :-) Jména zde neuvedu, protože bych musel napsat všech dvacet žáků, kteří tak parádně bojovali. Výsledky najdete na stránkách biatlonu.cz. 

Krásný závod a novinka v rámci ČP byl biatloncross. Jednalo se o závod, kde nerozhodovaly jen fyzické předpoklady a střelba, ale také um v obratnosti. Projíždělo se deseti překážkami na kilometrové trati s jednou střelbou. Jen namátkou, co čekalo sportovce na trati - podjezdy, skokánky, slalomy a terenní vlny. Celkem pěkně to zamíchalo pořadím a tento závod v šikovnosti je určitě dobrým počinem.

Co nás dále čeká? "Tak určitě" tréninky a pak vrchol v podobě Mistrovství ČR. Nominaci si zajistilo 18 žáků, kteří budou v termínu 25.-26.2. bojovat v Harrachově o mistrovské tituly. Fanděte nám!

Dále pak v březnu vyrazíme za jarním lyžováním a na běžecké lyžařské závody.

Ciao Hugo

napsal 14.2.2017 Hugo

typ aktualityPololetní soustředění

Ve čtvrtek bylo vysvědčení, což pro nás znamenalo jediné. Volný pátek! Toho se muselo využít. Tentokrát jsme vyrazili do Jablonce nad Nisou. Příští víkend tam má žactvo další kolo Českého poháru, tak jsme chtěli potrénovat na místních tratích.

Počasí nepřálo úplně ideálně. Bylo trochu tepleji, než bychom bývali rádi. Na druhou stranu, děti si tak potrénovaly nejenom těžké jablonecké kopce, ale i těžké jablonecké kopce na ne skluzném sněhu.  Na každý pád, potrénovali jsme solidně. Závodníci se věnovali z velké části komplexním tréninkům na střelnici a lyžařský potěr se věnoval všem možným disciplínám, které by měli zlepšit stabilitu a techniku jízdy na běžkách. Ani na relaxaci jsme nezapomněli a v sobotu večer jsme se zaslouženě vydali vyřádit na tobogány. 

Jan Kolář ml

napsal 6.2.2017 Kolář Jan ml.

typ aktualityPůlka sezóny je za námi (D+D)

 Biatlonová sezóna malorážkařů se nám rychle překlopila do druhé půlky. První závody Českého poháru v Novém městě na Moravě a v Jablonci nad Nisou přinesly úspěchy zejména našim starším závodníkům. Nejvíce se dařilo Ondřeji Blahovi a Pavlu Krámskému, kteří dokázali v konkurenci vybojovat medaile. Kvalitní a vyrovnané výkony předváděl i junior Lukáš Dvořák, který je také zatím letos nejúspěšnějším střelcem z našich řad. Svou solidní výkonnost ukázali ve svých kategoriích i dorostenky a Eliška Nourse s Amandou Baxovou, které si vyjeli 2. výkonnostní třídu. Byli jsme svědky dalších bojovných výkonů ale i nezdarů proher a trestných kol.

Po prvních závodech na moravském uměle zasněženém kolbišti, se zima vrátila zpátky do srdce Evropy a v Jablonci jsme si mohli konečně vychutnat poježdění na přírodním sněhu a za stálého sněžení.

Následující víkend přinese poslední klání českého poháru v Harrachově, po němž bude následovat březnový vrchol sezóny mistrovství ČR v Nové městě na Moravě. Doufám, že se nám povede naši formu vystupňovat a naše úspěchy budou přibývat.  Snad nám bude přát počasí, což bude zejména v Harrachově potřeba a závody si pořádně užijeme.

Také bych chtěl poděkovat všem, co nám pomáhají s technickou podporou, zejména s mazáním lyží. Těším se na Vás, Roverácké fanoušky, na sportovních kolbištích.

Zdar a sílu

Tomáš P.

napsal 2.2.2017 Kolář Jan ml.

typ aktuality

 

napsal 23.12.2016 Kolář Jan ml.

typ aktualityPodzimní soustředění (25. -30. 10. 2016)

Zimní sezóna se blíží mílovými kroky, sníh už klepe na dveře. Takže podzimní příprava je na místě. Všichni, od přípravky až po veterány, jsme vyrazili do Jáchymova. Tam na nás čekal nabitý program. Při rozcvičkách, dopoledních, odpoledních a někdy i večerních tréninků jsme se ve 4 skupinách střídali na kolečkových lyžích/ bruslích, běhu, na střelnici a v tělocvičně. A využili jsme mnoho pomůcek (např. čočky, švihadla, imitační hůlky).

Dorostenci a dospělí ještě navíc ověřili svou formu na Blaťáku, což je běh do vrchu konaný tradičně na státní svátek. Běží se hromadně, takže závodníci vlastně téměř netuší, jak si při závodu ve své kategorii stojí. Nejlépe se zadařilo Amandě, která si vyběhla 2. místo.

Na denním programu byl i vyhrazený čas na studium, aby žáci a studenti netrénovali pouze fyzicky, ale i mentálně.

Změnu času jsme využili velice smysluplně, pěkně jsme si přispali a pak jsme měli mnohem více energie na závěrečný trénink a zabalení si věcí na cestu domů.

Další zprávy budou již, doufejme, ze sněhu.  

Lucka H.

napsal 8.11.2016 Kolář Jan ml.

typ aktualityDva mistrovské tituly v letním biatlonu v Praze

Mistrovství v letním biatlonu se v letošním roce konalo ve Starém Městě pod Landštejnem. Víkend 17-18. září 2016 hostilo závodiště na jihu Čech, kde to velmi dobře známe, Jezdíme sem každoročně závodit a na soustředění. Naše výprava čítala 25 žáků a byla suverénně nejpočetnější. Želízka jsme měli především v nejmladší kategorii žákyň A a mezi staršími žáky B a C. V těchto kategoriích se nám dařilo sbírat medaile po celou letní sezónu. Díky tomu jsme průběžně drželi skvělé třetí místo v soutěži družstev, kam se započítává pět nejlepších umístění ze všech kategoriích, ze všech závodů ČP a MČR. Jeden nejhorší výsledem se škrtá. V koutku duše jsme nějakou medaili čekali a umístění družstva jsme chtěli udržet.

V sobotu byl na programu sprint a hned první kategorie žákyň A nám přinesl titul MČR Adéle Š. , stříbrnou medaili Hedy M. ve stejné kategorii a bronz pro Petr. K v nejstarších žácích C. Ostatním žákům se závody také docela povedli a tak jsme čekali i nějakou medaili v odpoledních štafetách. Nakonec z toho bylo, i díky jedné diskvalifikaci, pouze dvě třetí místa v kategorii žáků A a B.

V neděli byl posledním závodem sezóny závod s hromadným startem. Tady titul MČR získala Heda M., stříbrnou medaili vybojovala ve stejné kategorii Adéla Š a pro bronzovou medaili si doběhl Matyáš M.

Po sečtení všech bodů se nám podařilo přeskočit družstvo KB trefa a v celkovém hodnocení družstev žáků v letním biatlonu v sezóně 2016 vybojovat pohár za druhé místo. V takové umístění jsme před začátkem sezónu ani nedoufali. Děkujeme všem žákům klubu za nasazení, přístup a skvělé výsledky a všem trenérům za obětavost. Snad se nám bude dařit i v nadcházející zimní sezóně.

 

Jindra M

napsal 18.10.2016 Kolář Jan ml.

typ aktualityMČR D+D Jablonec

Mistrovství České republiky v letním biatlonu malorážkařů se vydařilo!!

 

Svou kategorii zcela ovládl a dva tituly si připsal Ondra Blaha, Stříbrnou medaili v sobotu vybojoval bezchybný Lukáš Dvořák, který pak ještě přidal bronz ze štafety s Matějem Vavřinou. Matěj v neděli dokázal, že mu to běhá a přidal další bronzovou medaili v nedělním hromadném závodě. Zabojovala a mile překvapila i bronzová Eva Stránělová. Kvalitní výsledek předvedla v hromadném závodu 5. Amanda Baxová, která tak vyrovnala svůj výsledek ze sobotní štafety s Natálií Netušilovou, kde byly 5. ve štafetě a nedaleko medaile byli také Tomáš Pavlík s bravurně střílejícím Johnym Humrem.

 

 

Tom

 

napsal 5.10.2016 Kolář Jan ml.

typ aktuality V letošním roce oslavíme 50 let od založení.

Trocha připomenutí naší historie z pohledu téměř zakládajícího člena a člověka, který je dodnes členem klubu.

Byli jsme založeni 4. 11. 1966 jako 66. středisko Vyšehrad Svazu junáků a zálesáků. Začali jsme jezdit na vodu, chodit na výpravy, no prostě skauti. Po roce 1969 byl Svaz junáků a zálesáků rozpuštěn a my jsme se vydali pod křídla Svazarmu (226. ZO) a ještě několik let žili svým skautským životem. Aby byl „klid“, začali jsme se zúčastňovat Dukelských a Sokolovských závodů (politický název pro biatlon). V roce 1976 jsme začali pravidelně trénovat (jednou týdně) pod vedením Jirky Ludvíka. Hlavním důvodem bylo, abychom na obvodních závodech neobsazovali pouze poslední místa.

V dalších letech jsme se začali zúčastňovat i pražských závodů. Zlom v našem sportovním růstu nastal v roce 1981, kdy jsme se začali zúčastňovat republikových závodů. Od roku 1983 naši závodníci tvořili základ reprezentace na mezinárodní závody hlavních měst socialistických zemí. Z tohoto období máme i první medailová umístění na republikových závodech, starty na celostátních závodech a M ČSSR.

Další etapa nastala po roce 1990, když jsme po třetí a zatím snad naposledy změnili název (na SK ROVER) a registrovali se pod ČSB. Znamenalo to znovu, jako už po několikáté, naše rozdělení a odchod části členů.

Poslední větší změna byl začátek fungování dětského oddílu na Barrandově od podzimu 1996. A už jsme v současnosti.

Tímto Vás všechny zvu na slavnostní sraz, kde se můžete setkat s bývalými členy, kteří naši historii prožívali. Byl bych rád, kdybychom byli hrdí tuto naši historii a dále ji vytvářeli.

Slavnostní sraz se uskuteční 24. - 25.9 na Živohošti, kde se konaly srazy od samého začátku.

Martin

Předseda klubu

 

napsal 13.9.2016 Kolář Jan ml.

typ aktualityNábor žactva

napsal 30.8.2016 Hugo

typ aktualitySoustředění Nízké Tatry

Po loňském příměstském soustředění nám zrála v hlavách myšlenka na vysokohorské soustředění. Od myšlenky přešlo k činu a se skupinou žáků/žákyň C a B jsme se vydali na chodící soustředění do Nízkých Tater. Pro přepravu jsme zvolili vlak od RegioJetu. Cestou na Slovenskou jsme jeli nočním vlakem. Ten měl sice již v Praze velkou sekeru, ale to nám nakonec vůbec nevadilo, protože jsme v lůžkovém voze aspoň krásně vyspali a v Liptovkém Mikuláši tak příliš dlouho nečekali na autobus. Ubytováni jsme byli v Demanovské dolině na Chatě pod Chopkom. Hlavní náplní soustředění byla samozřejmě vysokohorská turistika. Hned první den jsme si udělali výšlap na Sedlo Machnaté. Pod heslem „nebudeme se pouštět do žádných větších věci“ jsme se nahoru vydali rovnou korytem potoka (turistická značka tam ale byla). Úterý a středa pak patřila dvoudennímu přechodu s nejnutnějším vybavením s sebou. V úterý jsme nastoupali kolem tisíce výškových metrů. Vyšli jsme až na nejvyšší vrchol Nízkých Tater, na Ďumbier. Poté sestup o něco níže na Štefánikovu chatu, kde jsme ve vysoké nadmořské výšce přenocovali. Bouřka jsme se těsně vyhnuli, přišla až ve chvíli když jsme byli bezpečně schováni na chatě. Sledovat bouřku s panoramaty hor z tepla chaty, byl velký a příjemný zážitek. Ve středu ráno, již za pěkného počasí jsme se vydali na druhou část pochodu. Tentokrát jsme šli víceméně hřebenovku s výstupem na druhý nejvyšší vrchol Chopok. Zde nás zastihla výstraha bouřek, tak jsme poobědvali, posečkali a později se vydali po hřebeni dále na Sedlo Poljany. Bouřka nás krásně obešla a zpět na chatu jsme dorazili za sucha. Ve čtvrtek se nám déšť již přestal vyhýbat a vytrvale se snášel na Demanovsku dolinu, rozhodli jsme se proto navštívit místní Jeskyni Slobody. A jelikož nám ujel autobus, tak jsme si výšlap k jeskyni dali v pěkně ostrém tempu. Hned po panoramatech hor byla jeskyně asi to nejhezčí, co jsme viděli. Krápníky kam se podíváš, obří síně, říčka protékající jeskyní, no prostě nádhera. K večeru jsme mezi kapkami deště opekli buřtíky a v suchu v chalupě zahráli na kytaru. Pátek byl posledním plnohodnotným dnem soustředění a sliboval velmi výživný program. Hned ráno jsme vyrazili k Sedlu Poljany, tentokrát výšlapem ze zdola. Dále jsme pokračovali po hřebenové cestě k vrcholu Bor, pak svižným sestupem zpět dolů. Pro rychlý sestup byla dobrá motivace. Museli jsme totiž stihnout jediný autobus do Tatralandie. Chvíle napětí a ano, autobus jsme stihli a po náročném soustředění, byl zasloužený relax v aquaparku. Každý se vydováděl podle svého, nabídka tobogánů, skluzavek, bazénů byla nepřeberná a stihnout vše bylo skoro nad lidské síly.

Celkově hodnotíme soustředění jako vydařené, se spoustou nastoupaných metrů, zážitků i fotek s parádními panoramaty hor. Žactvo teď čeká odpočinek a koncem srpna pak druhé soustředění v Jablonci nad Nisou. Tentokráte již bude více zaměřené na biatlon. Především na kolce (brusle), střelbu a kolo.

Jan Kolář ml.

 

napsal 30.7.2016 Kolář Jan ml.

typ aktualityMistrovství světa v orientačním biatlonu

 Začátkem července se v Jáchymově na Eduardu konalo Mistrovství světa v orientačním biatlonu. Jelikož se soutěžilo na domácí půdě, několik odvážných dorostenců z Roveru se rozhodlo, že vyzkouší tuto zvláštní kombinaci. Předpověď počasí slibovala vysoké teploty nad 25°, avšak realita byla jiná a někteří litovali, že si nevzali více oblečení. Teplota se pohybovala kolem 17°.

Před samotnými závody jsme trénovali na střelnici a proběhli jsme si orieťák, abychom zjistili záludnosti místních lesů. První den se závodilo se sprintu, který se skládá ze dvou kratších orienťáků proložených dvěma střelbama. Většina našich závodníků byla velmi překvapena vysokou obtížností orientační části, a proto byl každý rád, když se mu podařilo alespoň závod dokončit bez diskvalifikace. Druhý závodní den byla jakási klasika, která začínala lokací (označování určitých míst na slepé mapě), poté závodníci dostali mapu s delším orienťákem než první den a nakonec se přiběhlo na střelnici, kde se střílelo 10 ran v leže a hned na to 10 ran ve stoje a pak cíl. Lokace se pro nás stala velkým oříškem a následný orieťák snad ještě větším. Zdejší terén, obzvláště Jáchymovské peklo, je plný děr, prohlubní, jam, kupek, údolíček, nepříjemných podrostů a fakt hustých hustníků. Taky nás napadla agresivní skupinka nějakého hmyzu a vyplašila nás natolik, že například já jsem v panice běžel lesem a přitom jsem zahodil buzolu i mapu. Takže jsme byli rádi, že jsme se všichni vrátili z lesa. Třetí, poslední závodní den nás čekala štafeta dvojic. Bohužel žádné z našich štafet se nepodařilo to stihnout do stanoveného limitu.

Na závěr bych řekl, že navzdory téměř nulovým zkušenostem si naši závodníci vedli poměrně dobře. Asi nejvýraznější úspěch zaznamenal Ondra Blaha, který byl v kategorii M 45 ve Sprintu na druhém místě. V kategorii W 20 se o medailové pozice dělily Adélka Zlesáková a Natálka Netušilová. Ve sprintu druhá a třetí, v klasice si pak pozice vyměnily.  I přesto, že kombinace orientačního běhu a střelby k sobě moc nesedí a nám taky ne, tak jsme si to všichni myslím užili, vyzkoušeli jsme si něco jiného a poznali jsme pěkné okolí místa, kde normálně trénujeme.

Matěj Vavřina

napsal 19.7.2016 Kolář Jan ml.

typ aktuality1. letní ČP Letohrad

 Přesně před týdnem jsme byli touto dobou s žactvem na cestě do Letohradu na 1. ČP. Kdo to bude číst později, tak teď je pátek 10.6.2016 přesně 13:10. Malorážka vyrážela později v šest večer. Všichni jsme se pořádně těšili, po dlouhém tréninkovém období a přípravných závodech, tu bylo první měření sil na celostátní úrovni. Předpověď počasí zněla obstojně a téměř celý víkend vydrželo krásné počasí, chvílemi až příliš horké. Malorážkaři asi souhlasit nebudou, protože je v neděli odpoledne spláchla pořádná průtrž mračen.

No, ale vraťme se k hodnocení závodů. Nejprve žactvo. Z výsledků oblastních závodů se dá vyčíst jak dobře na tom kdo je, ale Český pohár, to je něco jiného. Očekávání tedy byla, ale nervozita také. Že se našim dětem bude dařit až takhle, to jsme tedy nečekali. A nemluvím teď jen o medailistech, kterých jsme měli překvapivě opravdu hodně, ale o celém týmu. Na všech sportovcích byla vidět ta chuť běžet, porvat se o výsledek. Je jedno, jestli to byl boj o bednu, jedničku nebo o postup na Mistrovství republiky. Některým se to podařilo, jiným to třeba o kousek uteklo, ale myslím, že do toho všichni dali to, na co mají. Teď budeme dál trénovat a třeba se zas o kousek přiblížíme vysněným cílům ;) A kdo že byli ti medailisti? V žákyních A si pro sebe první a druhé místo rezervovali Heda Mikolášová a Áďa Švihálková (v neděli si místa prohodili). V žácích A si v neděli druhé místo vystřílel Péťa Širůček. V žácích B se velmi dařilo Matyášovi Martanovi, který byl v sobotu druhý a v neděli vyhrál. Na stupních vítězů ho pak doplnili v sobotu na třetím místě Max Tyx a v neděli taktéž třetí Míša Blaha. Na nepopulární čtvrtém místě pak skončil brácha Jirka. Na dalších nemedailových, ale stále parádních místech skončila Kačka Šimánková (6. místo v neděli v žákyních A), Emča Bukovianská (6. a 10. místo v žákyních B) a Gaboš Szabo (13 a 10. místo v žácích C).

České poháry jsou společným závodem pro žactvo i pro malorážku. Ta startovala v sobotu dopo a v neděli odpo. Medailově se sice k žactvu nepřiblížili, ale to neznamená, že nezaběhli pěkné výsledky. A žactvu to mohou vrátit třeba hned na dalším ČP. V dorostenkách A se nejvíce dařilo Amandě Baxové, která skončila na 8. a 5. místě. Nicméně sama přiznala, že by to mohlo být lepší, tak třeba to vyjde příště. Velmi pěkný výsledek zaběhla v neděli i Dáda Heřmanská, která v leže s čistou nulou bez dobíjení vybojovala krásné 13. místo. V dorostenkách B si nepopulární čtvrté místo v sobotu vyběhla Evča Stránělová. Tím dala příklad i tátovi Jurovi Stránělovi, který taktéž skončil čtvrtý, bohužel ke vší smůle byl čtvrtý i v neděli. O jedinou sobotní medaili se tak v Mužích C postaral Ondra Blaha, který zvítězil. V neděli přidal druhé místo. Druhou nedělní medaili přidal třetím místem Lukáš Dvořák v Dorostencích B. Z výsledků dorostu je vidět, že mají našlápnuto a chybí jen málo, tak věřme, že se v Bystřici polepší.

Na závěr hodnocení soutěže klubové, která po prvním klání vypadá pro nás přívětivě. Dorost je na třetí pozici, stejně tak žactvo. A celkovou soutěž klubů v tuto chvíli vedeme, ale jen těsně před Střelkou Brno. Jsme teprve na záčátku a na dalším poháru v Bystřici se bude o pozice bojovat znovu.

Jan Kolář ml.

napsal 10.6.2016 Kolář Jan ml.

typ aktualityPlzeňský víkend

 O tomto víkendu byla poslední možnost otestovat formu před prvním kolem Českého poháru, které se bude konat příští týden v Letohradě. Pro některé to byla také poslední možnost, jak si vůbec postup na Český pohár vyběhnout. My jsme zvolili kombinaci dvou závodů v Plzeňské Kraji. V sobotu ráno jsme zamířili s žactvem i malorážkou do Chlumčan, kde se běžel vytrvalostní závod. Kvůli horkému počasí a nádhernému výběhu ke kostelíku, byl vytrvalák tentokráte obzvláště vypečený. Nicméně, bojovalo se, závodilo se, a i trochu vyhrávalo. Kompletní přehled našich závodníků na stupních vítězů najdete v brzké době na našem facebooku.

Po závodě jsme se přemístili na místo nedělního závodu a to do Litic. Ubytovali jsme se v podstatě přímo na závodišti v šatnách místního klubu pozemního hokeje. Ideální místo na strávení večera, velké hřiště, spousta míčů, spousta prostoru se pořádně vyblbnout. Další výhodou bylo, že se stačilo probudit, rozcvičit a jít na nástřel. Rychlostní závod se mnohým vydařil a vyběhli si vytoužené postupy. Například Martin Soukup, Eliška Štolbová a Tonča Radilová. V žáků/žákyň B jsme obsadili téměř celé stupně vítězů, tak snad se děti i malorážkaři vítězně naladili a příští víkend na celostátní úrovni převedeme ty nejlepší výkony.

Honza Kolář ml.

napsal 29.5.2016 Kolář Jan ml.

typ aktuality Jarní soustředění ve Starém Městě

Jako každý rok, i letos jsme se vypravili na jarní soustředění do Starého Města pod Landštejnem. Na soustředění, které je skoro pro každého jedno nejlepších v celém roce. Místnímu klubu se za poslední léta podařilo vybudovat krásný areál, ideální pro letní biatlon. A hlavně ideální pro nás, protože je tam velká 26stavů široká střelnice, kam se všichni vejdeme. Počasí nám přálo, skoro celou dobu svítilo sluníčko a přes den bylo příjemně teplo, i když díky větru nebylo úplně vedro. Další výhodou soustředění ve staráči je i to, že jsme vlastně pořád venku. Nejen při tréninku, ale i mimo trénink děti můžou v klidu běhat kolem baráku, hrát fotbal, volejbal, letošním hitem byl třeba Golf.  A pro dospělé to platí dvojnásob, protože ty venku dokonce i spí. Někteří ve stanech, ti otrlejší již léta spí jen tak venku pod střechou na staré střelnici.

Tréninkově se nám soustředění také celkem vydařilo. Střelnici jsme měli jen pro sebe, tak žactvo i malorážka střelbu řádně potrénovala. Na některých závodnících to bylo vidět už při sobotním závodě. Dalším ideálním prvkem ve Starém Městě jsou kopce a to nepříjemné kopce. Pro trénink ideální, využili jsme do sytosti. Jak už jsem naznačil, v sobotu jsme se zúčastnili i oblastního závodu přímo v areálu, kde jsme byli. Výsledky jsou celkem pěkné, vítězství se v tomhle závodě obzvlášť cení. Tato oblast je dost často brána jako takový menší testovací ČP. Na veškeré výsledky se můžete podívat na svazových stránkách, anebo na souhrn na našem FB.

Honza Kolář ml.

napsal 11.5.2016 Kolář Jan ml.

typ aktualityBerounské koláče

 O tomto víkendu si sice dáváme závodní pauzu, ale stále dlužíme report a výsledku ze závodu z minulého víkendu. V neděli 17.4. jsme vyrazili do Berouna, pro koláče. Počasí se nezdálo býti úplně vhodné, ale nakonec se relativně umoudřilo. Pršelo jen chvíli a jen trochu. Berounská střelnice je jedna z nejpřírodnějších, na které se závodí. Ráno byl sraz stanoven na 8:30 přímo na závodišti v Berouně. Malé nemilé překvapení čekalo na cestě z Prahy do Berouna. Stavební práce v prostoru sjezdu nejbližšího k závodišti. Pokud řidič vybral špatný levý pruh. Nemile zjistil, že na sjezd se už nedostane a čekala ho vyhlídková jízda Berounem z dalšího sjezdu. Nicméně i tak, jsme se sešli všichni J.

Jako první se na trať vydali žáci a začínalo se od těch nejmladších. V žácích a žákyních A se nám také medailově vedlo z žáků nejlépe. Matyáš Zlesák si doběhl pro své druhé vítězství (vyhrál i na Kapslovně) a z vítězství se radovala i Adélka Švihálková. Kterou na bedně doplnila ještě Heda Mikolášová. V kategorii B se na bednu podíval jen Matyáš Martan na třetím místě. Nicméně hned na dalších místech se seřadili hned 4 roveráci. Na čtvrtém místě byl Míša Blaha s nulovou střelbou a na pátém pak Matěj Kuchař, kterému se zadařila velmi pěkná střelba 1, 1. V nejstarší žákovské kategorii jsme sice bednu nebrali, ale nulová střelba Marka Mihulky ho vynesla na 7 místo a nejlepší z roveru. Majda Pojezná vybojovala nejlepší místo v roveru střelbou za dva a celkově skončila na 10místě.

Hned po žácích začali startovat i dorostenecké a dospělácké kategorie. Zde jsme medailových pozic získali o něco více, než v žácích. Vlastně krom dorostenců A a mužů A jsme získali bednu v každé kategorii, kde jsme startovali. V nabité kategorii dorostenek A jsme brali první (Amanda Baxová) a i druhé místo (Eliška Nourse). V dorostencích B držel vlajku roveru Lukáš Dvořák na třetím místě. V dorostenkách B, jsme zaznamenali největší úspěch a bednu obsadili celou. Od prvního, Lubka Papíková, Verča Hrubá a Eva Stránělová. Takže holky to klukům celkem nandali. Ve veteránských kategoriích čest mužů zachraňovali Jirka Stráněl a Ondra Blaha, kteří své kategorie (Muži B a C) s přehledem ovládli.

No a příští víkend bude zase závodní, vyrážíme na dvojzávod do Plzně.

Honza Kolář ml.

napsal 23.4.2016 Kolář Jan ml.

typ aktualityXXXX. ročník Žižkovské stuhy

 První letní (jarní) závod je za námi. Jelikož se konal v Praze, tak roverácká účast byla hojná (jak v počtu závodníků, tak i fanoušků a pomocných rozhodčích). A to i přes to, že v ten samý den bylo běžeckých akcí více, tou hlavní byl pražský půlmaratón, kde jsme měli také své zástupce.

Den byl jako stvořený pro otevření nové sezóny, sluníčko svítilo a úplný pařák nebyl.

Pro celou řadu našich závodníků to byla úplná premiéra (žáci a žákyně A-se vzduchovkou, dorostenci a dorostenky A-s malorážkou), všichni se s tím poprali však statečně a nasbírali dobré i špatné zkušenosti, kterých mohou využít v dalších závodech.

Střelnice pro dorost a dospělé je na Kapslovně specifická, protože není standardně biatlonová (otevřená), ale střílí se v tunelu, což se podepsalo na úspěšnosti střeleb. Oči si holt těžko z jasna zvykají na šero, tak se kroužilo ostošest.

Žižkovská stuha je specifická ještě v jedné věci. Dorty!

Pro zelený dort si doběhli: Marek Hříbal (žáci A), Laura Brožová (žákyně A), Max Tyx (ŽB), Gaboš Szabo (ŽC), Eliška Nourse (dorostenky A), Vašek Doležel (dorostenci B), Pavel Krámský (muži C)

Červený dort vybojovali: Amanda Baxová(dorostenky A), Veronika Hrubá (DB), Lucie Zimolová (juniorky), Jirka Stráněl (muži B), Ondra Pařízek (muži A)

A největší oranžový dort přinesl sladké vítězství závodníkům: Maty Zlesák (žáci A), Adélka Švihálková (žákyně A), Maty Martan (ŽB), Natálka Netušilová (dorostenky A), Lukáš Dvořák (Dci B), Eva Stránělová (Dky B), Lucie Hurdálkková (ženy A), Tomáš Kučera (muži B), Ondra Blaha (MC)

 Lucka H.

napsal 4.4.2016 Kolář Jan ml.

typ aktuality Humanita

Humanita, když se řekne Humanita, tak se těm starším vybaví dvě hlavní věci. Poslední závody zimní sezóny a tradiční maškarní bál. Závody v klasickém lyžování na Benecku jsou pro nás každoročně závěrečným podnikem zimy. Letos nás víkendem provázely podmínky pro závodění takřka ideální a určitě jedny z nejlepších za celou sezónu. Krásný přírodní sníh, teplota pohybující se kolem nuly a slunečné počasí. Bylo potřeba toho řádně využít.

V sobotu se jely závody klasicky a s hromadným startem. V žákovských a dorosteneckých kategoriích jsme přivezli nejpočetnější výpravu. A početní převahu jsme potvrdili i na stupních vítězů. V hlavním závodě mužů, jsme měli tři zástupce (Tomáš Pavlík, Matěj Novotný, Martin Novotný). Nejlépe si vedl prvně jmenovaný, Tomáš doběhl na pěkném 7. místě. Krásné počasí lákalo na výlet, neodolali jsme a vyrazili na krátký výlet na Horní Mísečky a zpět. Malorážku večer čekal ještě tradiční maškarní bál. Letos bylo téma obzvláště vypečené „Travestity show“. No měli jsme pěkné holčičky a jednoho muže. (Koukněte na FB).

V neděli byl závod pro žactvo téměř totožný. Jen s tím rozdílem, že se běželo volnou technikou. Na stupních vítězů jsme opět obsadili, co se dalo. No, jsme zkrátka fakt dobří J. Pro muže a ženy byl připraven štafetový závod ve formátu žena-muž-žena-muž. Bohužel, žen jsme měli velký nedostatek, tak jsme si museli nějaké vytvořit. Dorostenci byli ještě tvární, stali se z nich krásné ženy. Takto upravená štafeta obsadila parádní čtvrté místo. Na bednu jsme nemohli, to by nám na to přišli ;)

Zimní sezóna je téměř u konce a my už se pomalu začínáme soustřeďovat na tu letní, která začíná již 2.4 oblastním závodem na pražské Kapslovně.

Honza Kolář

napsal 14.3.2016 Kolář Jan ml.

typ aktualityNábor žactva

 

napsal 10.3.2016 Kolář Jan ml.

typ aktualityVíkendový Jáchymov

 Uplynulý víkend byl trochu netradiční. A to v tom, že na programu nebyli žádné závody. A protože je před námi vrchol sezóny v podobě MČR o příštím víkendu, jelo se trénovat na Jáchymov. Trénink se nám celkem vydařil, potrénovali jsme jak klasiku, tak skate a hlavně oboje i se střelbou. Zapracovali jsme hlavně na rychlosti manipulace a pohybu po střelnici, tak to snad bude na závodech vidět a prodáme to. Počasí si s námi trochu zašpásovalo a v průběhu víkendu se prostřídali skoro všechna roční období. V pátek večer takový slušný podzim, ani zima, ani teplo. V sobotu krásné zimní počasí, kdy celý den krásně sněžilo no a v neděli pro změnu jaro až léto, kdy zas celý den pršelo a sníh tál jako o život. Ale i díky šílenostem počasí, jsme si vyzkoušeli střelbu ve složitých podmínkách (sníh a voda v dioptru), tak by nás na MČR už nemělo snad nic překvapit ;)

Honza K. 

napsal 22.2.2016 Kolář Jan ml.

typ aktuality1. ČP Letohrad- Žactvo

O uplynulém víkendu se v Letohradě uspořádal odložený závod 1. ČP žactva. Závod, který se kvůli nedostatku sněhu začátkem roku musel zrušit. Tentokrát již nějaký ten sníh byl, ale žádná velká sláva. Bohužel to začíná vypadat, že na závodění na bílém hadu v jinak zelené, či hnědé přírodě, si tak nějak budeme muset zvyknout. Každopádně letohradským organizátorům patří dík, že trať udrželi v takovém stavu, jako jí udrželi.

My jsme s dětmi do Letohradu vyrazili již v pátek v 12:00 hodin z Prahy, to abychom stihli odpolední oficiální trénink a tratě si tak aspoň trochu osahali. V sobotu se běžel rychlostní závod klasickou technikou. (vlastně celý víkend byl jen klasikou). Našeho nejlepšího umístnění dosáhl Matyáš Martan, který si doběhl na 6. místě v žácích B, pro rozšířené pódium. Dalšími skvělými výsledky se prezentovali i David Beneš (15. místo v žácích C) a Jirka Blaha (16. místo v žácích B). Všichni tři svůj kvalitní výsledek podpořili čistou střelbou. Odpoledne po závodě děti absolvovali trochu netradiční GPS orientační výklus. Výsledek výklusu, můžete shlédnout v naší fotogalerii v odkazu níže.

V neděli se pak běžela stíhačka podle výsledků sobotního závodu. V podmínkách Českého poháru jsou pravidla stíhačky trochu upravena (oproti tomu co znáte z televize) Startuje se sice podle výsledků ze sprintu, ale čas startu je určen pevnými starty po pěti vteřinách. Matyáš Martan udržel postavení v první desítce a to na devátém místě. Pěkný posun ve výsledkové listině předvedl Prokop Smetana, který se posunul z 29. na 23. místo. Skok dopředu zajela i Eliška Nourse v žákyních C. A to z 39. na 32. místo. Nutno podotknout, že startovalo 56 závodnic. V žákyních C také došlo na krásný interní roverácký souboj, kdy se nám v průběhu závodu sjeli tři závodnice, Kristýna, Adélka a Verča. Pomyslné vítězství nakonec brala Adélka Zlesáková, která si ho zajistila rychlou a bezchybnou poslední střelbou.

No a co náš čeká dál? Následující víkend potrénování v Jáchymově a další víkend vrchol sezóny Mistrovství republiky v Novém Městě na Moravě.

http://logitron.rajce.idnes.cz/1._CP_Letohrad/

Honza Kolář

napsal 16.2.2016 Kolář Jan ml.

typ aktualityZODM 17.-21.1. 2016

 V neděli ráno vyrazila naše biatlonisticko-hlaďařská výprava směr Cínovec, aby se mohla ještě před oficiálním zahájením dětských olympijských her seznámit s tratěmi, na kterých měli naši závodníci hned druhý den závodit.

Zahájení proběhlo v Chomutově v 15 hodin, takže jsme se předtím stihli ubytovat v našem ,,domovském“ hotelu v Teplicích. Zahajovací ceremoniál byl velice nápaditě pojatý. Hlavní průvodce nás seznámil se všemi disciplínami a představili se nám zástupci všech krajů. Program byl ale bohužel celkem dlouhý, takže jsme nemohli zůstat na koncert Ewy Farné a museli hned zase jet do Teplic na večeři.

V pondělí dopoledne jeli lyžaři intervalový závod volnou technikou. Zde se bratři Blahové umístili těsně pod bodovacím umístěním, takže jsme bohužel Prahu nepodpořili žádnými body do celkového hodnocení krajů.

Odpoledne se měl jet biatlonový závod, ale to se nakonec změnilo a biatlonisti si tratě a střelnici vyzkoušeli nanečisto v podobě oficiálního tréninku.

V úterý ráno opět na tratě vyrazili první hlaďaři, tentokrát ale na klasiku a bez sluníčka, které se oproti pondělí schovalo za mraky.

Odpoledne se poprvé na start do vyjetých stop postavili i biatlonisté. Pražské skóre zvýšila ve starších žákyních Agáta Svobodová a v mladších žácích zabodoval Prokop Smetana.

Středa měla být pro oba sporty dnem pouze tréninkovým, ale biatlonisté si trénink vybrali už v pondělí, takže se vydali zase závodit. Tentokrát však nechali klasické lyže doma a trať brázdili skatem v hromadném závodě. V mladších žácích si Maty Martan vybojoval malé pódium krásným 6. místem, na poli úspěšných však nezůstal sám, v patách mu byla v mladších žákyních Míša Durdová, ve starších žákyních Agáta a ve stejné kategorii jako Maty i Prokop.

Čas, kdy lyžaři nebo biatlonisté nezávodili, jsme vyplnili pasivním i aktivním odpočinkem. Byli jsme se proklusnout na místní hrad Doubravku, vydali jsme se i k hvězdárně a nějaký čas jsme strávili na dětském hřišti.

Poslední den, čtvrtek, patřil štafetám. Nejprve jeli biatlonisté skatem a odpoledne lyžaři klasicky. Ve všech štafetách jsme pro Prahu urvali cenné bodíky. Praha nakonec v celkovém hodnocení skončila na úžasném druhém místě a od prvního místa nás dělilo pouhých 8 bodů. Tak snad příště.

Fotky: http://logitron.rajce.idnes.cz/ZODM_17.-21.1.16/

 Lucka H.

napsal 28.1.2016 Kolář Jan ml.

typ aktualityPrvní závod nové sezony

Po zrušeném 1. Českého poháru žactva, čekal první závod českého poháru na malorážkaře.
Zatímco v sobotním závodě se našemu početnému dorosteneckému týmu v Jabloneckých Břízkách příliš nedařilo, museli dospělí trochu zlepšit reputaci našeho oddílu, dařilo se v ženách, kde Kačka Housková po pěkné střelbě obsadila druhé místo a stejné místo obsadila Adéla Voráčková v ženách B. Ani muži nezůstali zahanbeni, Tomáš Pavlík vybojoval 3. místo mezi muži A, dále ho následoval pěkným umístěním Kuba Dvořák na 10. místě. 
naše mladší dorostenky Amanda Baxová na 10. místě s Natálkou Netušilovou na 12. pozici. Mezi muži se pak Kuba Dvořák probojoval na 9. Místo a příliš nezaostal ani Johny Humr na 11. pozici. Adéla Voráčková obhájila 2. příčku. Do sbírky však přibily i dvě pomyslné bramborové medaile pro Kačku Houskovou a Ondru Blahu. Doufáme, že se nám bude i nadále dařit a formu budeme dál stupňovat k dalšímu českému poháru za 14. dní v Harrachově. 

 

Tomáš P.

napsal 12.1.2016 Kolář Jan ml.

typ aktualityTak trochu jiná zima

 Už je po Vánocích a nový rok klepe na dveře. A to je tradiční čas pro naše vánoční soustředění. Obvykle spousta času potrénovat na sněhu a užit si zasněžených hor. Bohužel, letošní zima není zimním sportům zatím vůbec nakloněna a se sněhem je to špatné. Že bychom na Vánočním soustředění museli běhat po svých na blátě, případně sníh hledat lupou na zamrzlé louce, se nám snad ještě nestalo.

Ale i přes všechny útrapy se zimou-létem spojené, jsme za těch pár dní udělali pár moc pěkných a výživných tréninků. (občas na lyžích, občas na trávě, občas kombinace obojího). A už se nemůžeme dočkat prvních závodů, které se snad s příchodem mrazivých dnů přestanou rušit, a bude se moci konečně závodit v zimním biatlonu. 

napsal 4.1.2016 Kolář Jan ml.

typ aktualityPF 2016

 

napsal 24.12.2015 Kolář Jan ml.

typ aktualityMikulášský víkend

5. prosince chodí světem pan Mikuláš. Sníh, odnesený dešti dnů nedávno uplynulých, nepřinesl. Nicméně sezóna se pomalu blíží a není radno příliš dlouho otálet. Skupina malorážkařů vyrazila na víkend brázdit Krušnohorské sjezdovky. Zasněžené svahy dosud nepokryté kolegy sjezdaři, poskytly svými ledovými podmínkami hodnotný a vydatný trénink na cestě sžití s lyžemi. A tak sám pan Mikuláš sobotního večera slíbil , že za naši věrnost a recitaci básní, by do 14 dní měl přijít nějaký ten bílý poprašek pod skluznice našich zbroušených lyží.

Tomáš Pavlík

napsal 15.12.2015 Kolář Jan ml.

typ aktualityPrvní sníh

 O víkendu 21. a 22. 11. 2015 napadl první sníh a tak skupina malorážkařů vyrazila se se sněhem po letní pauze seznámit a najezdit první kilometry.

Tomáš Pavlík

napsal 25.11.2015 Kolář Jan ml.

typ aktualitySraz bývalých i současných členů SK Rover

 V sobotu 3. 10. večer proběhl tradiční sraz na Žlíbku u Nové Živohoště. Sraz byl tentokrát pořádán mimo tradiční periodu jako generálka na sraz, který proběhne v příštím roce v rámci oslav 50. let založení naší organizace. Účastníci letošního srazu se shodli, že místo pořádání srazu bude i v příštím roce stejné stejné dle tradice a připomenutí místa založení.

Martin

napsal 13.10.2015 Kolář Jan ml.

typ aktualitySvatováclavské soustředění - Letohrad

 Na prodloužený víkend 26-28.9.2015 jsme netradičně odjeli na soustředění do biatlonového areálu v Letohradě. Aby těm novotám nebyl konec, tak jsme jako dopravní prostředek, zvolili vlak. Autem jelo pouze veškeré vybavení na zimu a zbraně. I tak byl Transit slušně zaplněn. Cesta vlakem do Ústí nad Orlicí a dále do Letohradu proběhla vcelku poklidně. Za zmínku snad stojí pouze komplikace s kapacitou metra, v pátek odpoledne. Někteří se holt málo tlačili. Všichni už pak z nádraží v Letohradě nedočkavostí doslova letěli. Asi už se tréninků nemohli dočkat.

V sobotu i neděli jsme měli naplánován 3. fázový trénink (přerozdělení a seřízení zbraní, trénink na kolečkových lyžích, imitace, posilování,…). Tentokrát jsem skupiny B a C rozdělily ne podle věku, ale podle výkonnosti a hlavně podle umění na kolečkových lyžích. V každé skupině bylo 12 dětí a na ni vždy 2 trenéři. Večer byla imitace běhu na lyžích, posilování a poslední den noční výběh po okolí při měsíčku.

Změna byla i ve stravování. Niki a Mirča připravili téměř bezmasé menu, ale až na malé výjimky všem moc chutnalo. Ve volných chvílích se nám podařilo všem přidělit zimní vybavení (boty, lyže a hole), takže již s klidem můžeme vyhlížet první sníh a těšit se na zimu. V pondělí jsme zařadili kontrolní závod, zabalili věci, uklidili pokoje, poobědvali venku na sluníčku a znovu vlakem odjeli domů.

České dráhy se ve svátek moc nepředvedli a tak jsme se nejdříve mačkali v lokálce z Letohradu, pak jsme čekali na opožděný rychlík do Prahy, ale nakonec jsme všichni v pořádku domů dojeli. Všichni děti je potřeba za nasazení v tréninku pochválit.

Akce se moc povedla, takže dávám 95%.

Jindra M

 

 

napsal 6.10.2015 Kolář Jan ml.

typ aktualityMČR dorostu a dospělých

 26. 9. 2015 - 27. 9. 2015 Nové Město na Moravě 

A ještě jedno krátké zhodnocení k MČR od hlavního trenéra malorážky.

O tom to víkendu proběhlo MČR dorostu a dospělích v NMNM, které zakončilo letošní letní sezonu. I přes velkou snahu především našeho dorosteneckého družstva navázat na úspěch žákyň C, které získaly před týdnem mistrovský titul na MČR žáků v Břidličné ve štafetě (Natalka Netušilová, Eliška Norse a Amanda Baxová), se nám nepodařilo žádný titul získat. Přesto jsme aspoň jednu  medaili vybojovali. V mužích C, pan Dudla (Jan Kolář) byl třetí v supersprintu.

    Na závěr mistrovství byl vyhlášen český pohár družstev. V kategorii dorostu jsme obsadili celkově druhé místo, v dospělích jsme se umístili na pátém místě a celkově jako klub ( žáci+dorost+dospělí) jsme vybojovali skvělé 3 místo.

Martin

napsal 4.10.2015 Kolář Jan ml.

typ aktualityZávěr letní sezóny

  Zatímco žáci už se jeli soustředit na nadcházející zimní sezónu do Letohradu, dorostence a dospělé čekal ještě závěr té letní, a to MČR D+D v NMNM a současně probíhající zimní příprava, Svatováclavské soustředění, na tomtéž místě i v čase, tedy 26. - 28. 9. 2015.

V sobotu se běžely 2 závody. Ty nejkratší, které jsou možné, rychlostí dopoledne a odpoledne supersprint.

Naše výprava sice v rychlostním závodu nevybojovala žádnou medaili, ale o pěkný výsledek se postaral v Dorostencích A Daniel Krejbich s 92, 09 body, v Mužích B Jirka Stráněl 95,47b a Ondra Blaha 93,54b a v Mužích C exceloval Pavel Krámský se 100,26b (na MČR je maximální počet 110 bodů), následován Janem Kolářem (alias panem Dudlou) s 98,94b.

V Supersprintu to dlouho vypadalo, že Roveráci nebudou mít žádného závodníka, který by závod dokončil s čistým štítem a nebyl diskvalifikován. Postupně nervozita rostla a zástupci jednotlivých kategorií tento psychický nátlak na střelbě neunesly. Až přišla na řadu poslední kategorie Muži C, kde nás Honza Kolář st. dlouho napínal. První 3 rány vleže nepadly, k dispozici měl tedy 5 nábojů na 5 terčů. Byly to nervy, ale terče se postupně sklápěly, až sklopka celá zbělala a fanoušci vykřikli radostí. Stojka pak byla také pokořena a pan Dudla překročil cílovou čáru na úžasném 3. místě. Protože v tomto závodě víceméně platí, kdo zastřílí je na bedně (čím je člověk starší, tím je toto pravidlo pravdivější). Viz výsledky.

Nedělní dopoledne patřilo závodu s hromadným startem, kde byla znát na našich závodnících únava z předchozího dne a výsledky nebyly lepší než v sobotu.

Odpoledne se už všichni závoďáci přidali k naší trénující skupince, která poctivě makala už od soboty na kolečkových lyžích. Tréninky byly však naplánovány tak, aby se stíhalo i fandit.  Odpoledne jsme vyrazili na skate se střelbou.

Neděle nepatřila jen vyhlašování výsledků z víkendových závodů. Vyhlašovali se i celkové výsledky jednotlivců i družstev. Naši dorostenci zde společnými silami vybojovali 2. místo a celkově se náš klub umístil na 3. místě. Obhájili jsme tedy naše loňské posty a řádně to společně oslavili.

 V pondělí dopoledne jsme si ještě vyzkoušeli na místních tratích klasickou techniku se střelbou a po malém odpočinku po O jsme si dali techniku na skate lyžích. Zabalili jsme si věci a vyrazili domů.  Dopravní situace nám naštěstí byla velice nakloněná.

A teď už se můžeme všichni plně zaměřit na zimní sezónu. Doufejme, že sníh pořádně a brzy napadne, na blátě a vodě se jezdit nedá.

Lucka H.

napsal 3.10.2015 Kolář Jan ml.

typ aktualityPříběh jako je tento vám pravděpodobně urve koule

 POZOR!VAROVÁNÍ!TENTO PŘÍBĚH JE DRSNÝ!SLABŠÍ POVAHY NEČÍST!SILNĚJŠÍ, BERTE TO S NADHLEDEM!

8. srpna se skupinka několika dobrovolníků a jednoho nedobrovolníka vydala objevovat do divočiny Jáchymovska. Během prvního dne již několik šťastlivců málem přišlo o život při pětikilometrovém výklusu. Podobný pocit neustával ještě dalších pár dnů. Zmrzačení, vyhladovělí, s poslední špetkou naděje, jsme se vydali zdolat řeku. Kvůli nedostatku potravy Lubka neviděla bludné kameny a tak jejich pramice společně s nedobrovolníkem uplavala do neznáma. Tento původně krásný zájezd se změnil v boj o holé přežití. Kdyby nebylo ostatních, mohli bychom se s nimi rozloučit. Dodnes na tomto místě straší. Pomalu, ale jistě, se všichni dobrovolníci měnili na nedobrovolníky.

Druhý týden započal příjezdem a odjezdem některých z nás. Jelikož byli podmínky drsné a přežít více než týden byl nadlidský výkon. Přeci jenom se tento nelehký úkol několika z nás povedl. Při trénincích jsme byli nuceni nabrat trochu fyzické síly, poněvadž ta psychická nám silně ubývala. Odpoledne jsme pravidelně trávili zničeni na kolečkových lyžích, kde se někteří z nedostatku sil neudrželi na nohou a spadli.

Jednoho dne se naše cháska sebrala a vydali jsme se zdolat plešivý vrch na bycikelu značky bycikel. Zde jsme v kruté zimě museli přecházet smrtonosnou past po zpuchřelých lanech. Zatímco všichni umrzali na vrcholu, kvůli nepříznivým podmínkám, čtyři odvážné členky výpravy nebyly schopné nalézt cestu a byly nuceny si výlet prodloužit o pár kilometrů. Dorazily však víceméně v pořádku. Dudlíkova choť jménem Dagmar cestou zpátky bohužel nezvládla drsný terén a vymlela se. Pro ni zde příběh končí. Problémy však pociťovali i ostatní. Cesta byla dlouhá a úporná, naštěstí všichni dorazili. Zatímco se ostatní trápili na kopcích, nedobrovolník ležel v posteli… a spal… a jedl… Zásoby se stále zmenšovali. Celé dva týdny nás doprovázel John McGdoule Sturt při stavění telegrafu po Austrálii, kde jsme procvičovali spolupráci v týmech, uzlování a morseovku.

Na víkend jsme zmoženi vyrazili na přebor těch nejlepší z nejlepších. Někomu se závod povedl, někomu méně.

Závěrečný týden plný strasti a bolesti jsme strávili v orlickém Letohradu. Zde jsme si pořádně procvičili střelbu a jízdu na pekelných kolečkových lyžích. Oslavili jsme zde i Dudlovi narozeniny bez Dudly (nebyl přítomen). Oslava se skládala z lahodných a křupavých pizz a majestátného dortu. Konečně náš žaludek pocítil špetku naděje. Jelikož nám docházelo spodní prádlo, vyrazili jsme do proslulé ponožkárny na vydatný nákup. Na jednom z tréninků jsme dokonce potkali slavné biatlonisty- Ondřeje Moravce a Michala Šlesingra. Někteří z nás doufají, že budou pokračovat v jejich šlépějích. Poslední den nás čekalo hledání a chytání Mirky černého pantera, bez kterého jsme bohužel nemohli odjet. Celkově byla naše výprava úspěšná (utrpěli jsme pouze malé ztráty) a užili jsme si spoustu legrace. Doufáme, že celé soustředění příští rok zopakujeme.  

Amanda, Paula, Naty, Lubka a Tomáš

 

 

napsal 29.8.2015 Kolář Jan ml.

typ aktualityŽákovské soustředění a III. kolo ČP ve SMpL

 Letos jsme netradičně v tradičním čase jeli do Starého Města pod Landštejnem, jelikož do Jáchymova společně s dospělákama se zkrátka nevtěsnáme. Naše výprava čítající 49 žákovských hlav se poskládala do chatiček po 4 či 5.

I když počasí zprvu nepřálo a rozhodlo se po vedrech řádně zavlažit zemi, zvládli jsme využít tamější prostředí náležitě. Stříleli jsme a běhali na závodních tratích, které jsou vydatně kopcovité. Techniku na kolečkových bruslích a lyžích jsme pilovali na in-lineové dráze a starší žáci si užili i lyžařské výjezdy na hrad Landštejn. Krásné okolí nám poskytlo i pěkné tréninky na kolech, kdy jsme jeli například kolem ohrady s bizony. Přímo v areálu bylo lanové centrum. A s přípravkou jsme na výletu prozkoumávali bunkry, kterých je v hraničním území požehnaně.

K letnímu soustředění už neodmyslitelně patří i táborová hra. Letos jsme utvořili 7 družin hobitů a trpaslíků a vydali jsme se obnovit trpasličí slávu a bohatství cestou do Osamělé hory, kterou si neprávem přivlastnil drak Šmak. Na této cestě výpravy potkaly mnoho překážek a nepřátel, avšak zdárně vše překonaly a podíl z bohatství jim pěkně narůstal. Drak byl poražen a poklad rozdělen, ale proběhlo to v takovém spěchu, že nejcennější část pokladu, Arcikam, neboli srdce hory, byl zapomenut, jako nějaký čas i prsten z Pána prstenů. Naštěstí Arcikam nemusí čekat dlouho a ke svým majitelům se dostane už na prvním tréninku po prázdninách. Proto mocná elfí vládkyně Temného hvozdu radí Celtům, aby se dostavili v plném počtu.

Soustředění bylo zakončené III. kolem ČP, kterého se někteří z důvodu nepostupu či nevolnosti nemohli zúčastnit, ale zato jsme měli největší fanouškovskou základnu. Na tento poslední víkend se k nám připojili i D+D, protože závody byly společné. V sobotu ve vytrvalostním závodu vybojoval 2. místo Jan Kolář st. v Mužích C a odpoledne Amanda Baxová vyrovnala skóre v Žákyních C, od prvního místa jí dělil jeden nešťastný nezasažený terč. V neděli byl rychlostní závod se skupinovým startem, kde se bohužel žákům nepovedl navýšit počet medailí, ale Jiří Blaha, Jáchym Šantora a David Beneš si vyběhli I. výkonnostní třídu (přes 90 bodů). Odpoledne bedna těsně utekla Tomášovi Jiřičkovi, ale zato Kristýna Blažková si o příčku oproti sobotě polepšila a 3. místem si spravila náladu.

Léto už pomalu končí, ale ještě je čas si pořádně užít poslední okamžiky a popřípadě se zbavit nežádoucích nájemníků, boulí, modřin a odřenin, než se vrátíme do školních lavic a taktéž začneme s pravidelnými tréninky.

Lucka H.

napsal 26.8.2015 Kolář Jan ml.

typ aktuality Prázdniny..

 ..aneb až se zima zeptá

Začíná to pravé léto, prázdninové. Spoustě lidí prázdniny začaly už v minulý pátek, pár lidem až v úterý, no a některým těm starším pracujícím nezačnou vůbec.  Každopádně o letních prázdninách se všichni těší k moři, k vodě, na dovču, za babičkou, za dědečkem a všude možně. A počasí radovánkám rozhodně zatím nahrává.

Ale vraťme se k té zimě. Léto skončí a zima přijde rychle. Ne, nechci vás strašit sněhem a mrazem, když je venku takové vedro. Smyslem je vás zpravit o našich letních sportovních aktivitách, protože sportovec si nemůže dovolit dva měsíce úplně zahálet, zvláště ne v letním období.

Oproti předešlým létům jsme si připravili několik novinek a možností jak trénovat, sami jsme zvědaví, jak to všechno dopadne. Léto můžeme rozdělit na dva měsíce (jaké překvapení, že). Červenec bude volnějším přípravným měsícem a v srpnu už trochu přitvrdíme a pojedeme se soustředit.

Malorážka bude mít celé léto tradičně na programu tréninky na kolečkových lyžích a to pravidelně každý den na Modřanské cyklostezce. Kromě čtvrtka, kdy se budou vydávat na Trojský kanál nabírat fyzičku zábavnou formou na kajacích. Žactvo má vypsané dobrovolné letní tréninky, každé úterý a čtvrtek. Trénovat se bude, když se sejde dost dětí, které budou zrovna v Praze. Pro ty, kdo budou rozjetí po celé zemi, Evropě, světě, planetě, připraví trenéři malý rámcový tréninkový plán. A na konci července se uskuteční první příměstský kemp, kdy budeme v Praze od rána do večera trénovat, hrát si a objevovat krásy kolem Prahy.

V srpnu, jak už jsem naznačil, pojedeme na soustředění. Žactvo letos netradičně vyrazí na letní soustředění do Starého Města pod Landštejnem. Důvod je jednoduchý, přímo na soustředění bude navazovat III. ČP, tak nám to ušetří cestování. Malorážka své soustředění začíná o týden dříve v Jáchymově. Po závodech se pak malorážka a nejstarší žáci přemístí do Letohradu na soustředění na kolečkových lyžích.

 Na druhou stranu, trénink není všechno a léto se musí hlavně užít a dobít baterky na zbytek roku. Takže heslo zní: odpočíváme aktivně a k tomu taky trochu trénujeme J.

Všem přejeme skvělé léto.

Jan Kolář ml.

napsal 2.7.2015 Kolář Jan ml.

typ aktualityBiatlonový kemp LeBiNa...

.....aneb Letohrádky biatlonových nadějí.

Našimi nadějemi se stali Eliška Nourse a David Beneš. Hned po závodech v Bystřici jsme vyrazili směr Letohrad, kde se vše odehrávalo. Dohromady se sešlo 40 dětí ze všech možných klubů, aby společně 6 dnů trénovaly a seznámily se, protože během závodů jsou pro sebe spíše konkurenty než kamarády.

Na programu byly samozřejmě rozcvičky se zaměřením např. na rovnováhu a koordinaci. Každý den se střílelo, zprvu klidově, aby se vychytaly všechny chyby, které lze provést v poloze, dýchání a spouštění. Následně i s běháním či po posilování a koloběžce. Technika, rovnováha a obratnost se pilovaly na bruslích i kolečkových lyžích za pomoci vytvořené dráhy s podjezdy, sjezdy, přeskoky, slalomy, couváním a jízdou po jedné noze. Pobyt byl také zpestřen nočním a denním orientačním během ve dvojicích, kde se všem naštěstí vždy podařilo dorazit do cíle a nemuseli jsme je hledat. Dvojice byly nalosované náhodně a na každý běh zvlášť, vždy holka s klukem. V denním orienťáku se povedlo urvat 3. místo Davidovi s Terkou (kterou neznáte J). Jelikož trénink není jen o běhání a střílení, našel se čas i na hraní. Běhaly se obratnostní štafety, hrál se fotbal, softbal, vybika a šli jsme si zaplavat a lehce vyjíždět na kajacích na přehradu Pastviny, kam se po I. ČP v Letohradě podívali v rámci pozávodní regenerace všichni naši závodníci. Tenkrát bylo však značně tepleji, teď se do vody muselo rychle, protože zas tak teplá nebyla.

Poslední večer byl velice nabytý nebo nabitý? Našli jsme krále a královnu střelců. Diplomy, pamětní listy, čokolády a podpisy přijel předat Ondra Moravec. A na závěr se opékaly buřty a chleby.

Tím pobyt ovšem ještě neskončil. V sobotu se všichni účastníci kempu a další dorazivší z klubů zúčastnili regionálního rychlostního závodu v Letohradském areálu. Elišce ani Davidovi se bohužel nepodařila střelba, takže se neumístili. Ale bylo úžasné sledovat, jak si všichni navzájem fandili, i když nepatřili do stejného klubu. Týden jsme si všichni pěkně užili a hurá za chvíli jsou prázdniny.

Lucka H.

napsal 28.6.2015 Kolář Jan ml.

typ aktualityII. kolo ČP v Bystřici pod Hostýnem

 Tyto závody byly stejně jako první ČP společné pro žáky a dospělé. V sobotu dopoledne zahájili závodní den dospělí a odpoledne ho zakončili žáci a v neděli se kategorie prohodily. Závody na oba dny byly pro žactvo a dospělé stejné.

Na úvod prozradím perličku ze zákulisí: Naši dospělí se ráno vydali běžmo do závodního areálu ve dvou skupinách a nezávisle na sebe se obě skupiny ztratily a přišly pozdě na nástřel. Naštěstí byl nástřel dostatečně dlouhý a všem se povedlo zbraně včas nastřelit.

V sobotu byl na programu zbrusu nový štafetový závod trojic. Což o to, štafety známe, ale tady byl háček v tom, že štafeta byla složena náhodně napříč všemi kluby a výkonnostmi. Jinak řečeno, někdo měl štěstí a někdo smůlu. A aby se tyto závody mohly počítat do žebříčku, byly následně ještě rozepsány na jednotlivce. Na stupně vítězů však vystoupaly jen štafety.

 Nejlepší dorostenecká štafeta s naším závodníkem, Vaškem Doležalem, skončila na 6. místě. V dorostenkách si holky s Lubkou Papíkovou doběhly pro brambory. V ženách se velice vyvedla štafeta s Kristýnou Blažkovou, v konečném součtu úžasné 2. místo a medaile v kapse! Na 10. místě skončila štafeta, kterou podpořil Tomáš Kučera, který pak v individuálu obsadil 7. flek.

Naši žáci se odpoledne v tomto závodě taky nenechali zahanbit.  V žácích A 4. pozice s Maxem Tyxem, stejné místo v žákyních s Emou Bukovianskou, těsně stíhané štafetou s Verčou Chvoštíkovou. Zde se ještě vrátím k žákům A, kde Michal Blaha jako jednotlivec obsadil pěkné 12. místo a jeho štafeta měla rozběhnuto velice slušně na 1. místo, stala se však chybička v podobě 3 nedobíjených ran, což znamená 3 min navíc k celkovému času, velká škoda. Stejná situace se opakovala ještě ve štafetě s naším Matyášem Martanem…Naše chvíle ovšem nastala v žácích C, kdy štěstíčko zapracovalo a štafeta Davida Beneše vystoupala až nejvýše!! Radost pohledět. Holky C bojovaly, co to šlo, ale štafetově to skončilo na 4. místě s Amandou Baxovou, na 5. místě s Natkou Netušilovou a Eliškou Nourse a 6. místo s Dádou Heřmanskou. Škoda v namixování štafet, jelikož v jednotlivcích skončila Amanda na 2. místě a Eliška na 3. místě. Bohužel, tyto umístění jsme si mohli přečíst pouze na papíře.

Nedělní sprint otevřeli žáci. Zde bohužel žádná bedna nepadla. Nejlepší z žáků A byl Maty Martan, v žákyních Betka Jírová. V žácích B opravdu těsňoulilince utekla 1. výkonnostní třída Gabošovi Szabovi a v žákyních C se pod stupně naskládala Amanda s Eliškou.

V dorostencích A byl naším nej závodníkem Dan Krejbich na 8. místě s krásnými 92 body. V dorostenkách B na 5. místě Lubka a v mužích B se vedlo Jirkovi Stránělovi St., který také obsadil 5. místo.

Fotogalerie doplněna o foto malorážky: http://logitron.rajce.idnes.cz/

Lucka H.

napsal 28.6.2015 Kolář Jan ml.

typ aktualityTropický letohrad

Když se v biatlonu řekne Letohrad, tak všichni vědí, o jakém městu se mluví. Rodiště mnoha biatlonových reprezentantů, líheň talentovaných sportovců a krásný komplexní biatlonový areál. O prvním červnovém víkendu se zde pořádal první ČP v letním biatlonu žactva a dospělých. My jsme do Letohradu vyrazili ve třech vlnách. Dvě v jednu a jedna v šest. Cesta proběhla u většiny bez problémů, jen jedna posádka byla donucena vyměnit dopravní prostředek, protože bílý tranzit trochu protestoval a nechtěl startovat (asi mu bylo teplo). Nic jsme neriskovali a ještě jednou tak děkujeme Radilovým za poskytnutý taxi servis Praha- Letohrad- Praha. J

Předpověď počasí slibovala krásné, ale teplotně až tropické počasí. Nejen kvůli počasí, bylo již v pátek jasné, že máme před sebou náročný víkend. 315 závodníků v žactvu a 170 dospěláků je neuvěřitelný počet startujících, hlavně v žákovských kategoriích. Bylo tedy jasné, bude to dlouhé, bude to náročné, ale jsme za to rádi, že děti biatlon baví.

Sobota- hromadný start

Sobotní program byl následující, nejdřív ráno závodila malorážka, odpoledne žactvo. Hned prvním závodem ČP byl tentokrát závod „hromaďák“ a pro závodníky byla velká neznámá, jak na tom soupeři po přípravném období jsou. Mezi závodníky tak panovala lehká nervozita. Z Roveráků se nejlépe vedlo Danovi Krejbichovi v DRA 10. Místo a pěkných 86 bodů. Z holek si v dorostenkách B nejlépe vedla Papíková Lubka na 8. místě. Minisouboj roveráckých žen vyhrála Mirča Nováková, která pěknou střelbou málem dala vzpomenout na svou repre minulost, ale jeden čtverec jí tu radost trochu zkazil.

Zatímco se dospěláci potili na trati, děti se na svůj závod teprve připravovali. A protože odpočinek má být aktivní, vyrazilo se na krátkou procházku a na zmrzku. Po obědě, začala nervozita stoupat a o půl třetí započal nástřel obřího počtu 315 závodníků. My si musíme sportovně přiznat, že se nám začátek nástřelu úplně nepovedl a chvíli nám trvalo, než jsme se zapracovali do závodního módu. Nicméně povedlo se, všichni nastřelení a hurá na start. Do první desítky pronikli Matyáš Martán  (žca 9.místo), Beneš David (žcc 9.místo), Eliška Nourse (žkc 9.místo) a Natálka Netušilová (žkc 10. místo). Speciální pochvala patří Davidovi a Elišce za vyběhnutou první výkonnostní třídu. I když těsnou J.

Neděle- sprint

Pořadí se v neděli prohodilo a ráno se na start postavilo žactvo. Tentokrát příprava na závod a nástřel probíhal příkladně a to jak ze strany závodníků, tak trenérů. Bylo to vidět i na trati, kde každý ze závodníků bojoval až do konce o co nejlepší umístnění. Což přineslo i parádní úspěch v podobě umístnění na stupních vítězů. Pro medaile si došla Betka Jírová ( žka 3.místo) a Eliška Nourse (žkc 2.místo). Celkově se nám v nejstarších holkách zadařilo, když do desítky pronikli i další dvě naše závodnice, Natálka Netušilová  (7.místo) a Amanda Baxová (8.místo). Do desítky znovu pronikl i Matyáš Martan a polepšil si o jedno místo (8.místo). První desítka jen o vteřinky unikla Gábinovi Szabovi, skončil na 12.místě. Úspěšný den, pak žactvo po cestě domů zakončilo koupáním a osvěžením na blízké přehradě Pastviny.

Dospěláci tak na odpoledne měli od žactva hozenou rukavici v podobě dvou medailí. A samo sebou se nenechali zahanbit a medailové skóre vyrovnali dvěma třetími místy. Postarali se o to Jirka Stráněl st. V mužích B a Jan Kolář st. V mužích C. Celkově jsme tak úspěšnou neděli hezky zakončili. Ostatním medailové příčky zatím unikli, tak třeba v Bystřici. Roverácký minisouboj v ženách A tentokrát vyhrála Kristýna Blažková.

Celkově máme z výkonů optimistický pocit, ale stále je na čem pracovat. Příští pohár je již za 14 dní v Bystřici pod Hostýnem. Kde nás bude čekat velmi zajímavá kombinace závodů. V sobotu úplná novinka štafetových závod trojic s losováním složení štafet. (jsme hodně zvědaví, jak toto bude probíhat) a v neděli klasických rychlostní závod, ale tentokrát se štafetovou střelbou.

Fotogalerie bude průběžně doplňována na Rajčeti. http://logitron.rajce.idnes.cz/

Jan Kolář ml.

napsal 7.6.2015 Kolář Jan ml.

typ aktualityPlzeňský víkend 23-24/5/2015

 

 

Po týdnu volna jsme znovu vyrazili na víkendové oblastní závody do Plzně. V sobotu jsme absolvovali rychlostní závod a závod tříčlenných štafet na závodišti ve Zruči u Plzně. V neděli byl na programu závod s hromadným stratem v Liticích. Dospělí stříleli také ze vzduchovky, takže se sešli pouze v malém počtu. Zato žáků bylo vždy hodně přes 100 a hlavně kvalitou se už tyto závody opravdu blížily závodům Českého poháru.

               Ve Zruči je sice střelnice pouze pro 7 stavů, tratě pěkné ale kopcovité a atmosféra je vždy výborná. Hlavně děti se v přilehlých lesích a u rybníka opravdu vždy vyřádí. Žactvu se moc nedařilo, nejlépe snad jen 3.místo Markéty M. v žákyních A. Všichni však už od rána žili štafetou a nejčastější jejich otázkou bylo – s kým běžím. Dospělým se dařilo lépe, hlavně díky nižšímu počtu a kvalitě závodníků (2. místo Pavlína M. – DKB, 3. místo Jan K. - MA a 2.místo Martin N. – MC). Štafety se snad líbily všem. Všichni do toho dali vše, ale některé zklamala střelba. Na stupně se proto žádná ze štafet nepodívala. Nejblíže k nim měla trenérská štafeta na 5.místě. Pouze 4 vteřiny na třetí místo!

Noc jsme přečkali v místní tělocvičně a brzy ráno jsme odjeli do areálu v Liticích. Hromadný závod se asi povedl všem trochu lépe a několik žáků si dokonce vyběhlo nominaci na ČP nebo MČR. Dařilo se nám ale jen v některých kategoriích, někde jsou soupeři bohužel zatím trochu jinde (2.místo Matyáš M. – ŽCA, 3.místo Ema B. – ŽKA a 3.místo Natálie N. – ŽKC). V dospělých se situace, díky téměř stejné startovce, opakovala a na stupně vítězů se dostala většina našich závodníků. Střelecky absolutní výkon předvedl Jan Kolář ml., který sestřelil jako jediný všech 20 terčů, což se mu podařilo poprvé v životě. (že to bylo ze vzduchovky na úspěchu nic neměnní). Běžecky to ovšem bylo o něco slabší, na tom bude muset zapracovat.

Počasí se oba víkendové dny vydařilo. Bylo sice pod mrakem, ale nepršelo. Snad jen vyhlášení se v neděli trochu protáhlo a tak jsme se vrátili o něco později. Žáci se sice snažili, nasazení bylo u většiny, hlavně v neděli při hromaďáku, veliké, ale díky horší střelbě nebyly výsledky lepší. Přes prázdniny se nám doufám podaří vybudovat lepší zázemí na hřišti ZŠ V Remízku a příprava pak bude pro další roky lepší.

První červnový víkend nás čekají první závody Českého poháru, tak doufám, že máme naladěno dobře.

Fotky z víkendu zde: http://logitron.rajce.idnes.cz/23-24.5.2015_Oblastni_zavody_Plzen/#IMG_20150524_143418.jpg

Podrobné výsledky zde: http://www.biatlon.cz/domaci/souteze/vysledky-a-propozice/

JiM

 

 

napsal 27.5.2015 Kolář Jan ml.

typ aktualityOpět jarní "staráč" a opět jsme si to užili!

Počasí nám přálo. Posuďte sami.

Okluzní fronta: 356 42, 359 44, 360 30. 

Teplá fronta: 350 38,345 34, 341 33. 

Výška, tlak, teplota, rosný bod: 570 954 7,6 3,6. 

Nyní již vážněji :-) počasí k nám bylo opravdu velmi přívětivé a tak jsme mohli odtrénovat vše, co bylo v plánu. V rámci soustředění byl realizován mikrocyklus - rychlost, síla a vytrvalost a vložený závodní den. Samozřejmě jsme využili prostoru, který nabízí staroměstský areál a stříleli a ladili techniku a zbraně. Také se nám bohužel nevyhla zranění a tak někteří svěřenci navšťevovali "rehabilitační centrum Bechyňák". U některých to pomohlo a někteří si minimálně odnesli pěkné barevné tapy na končetinách :-) 

Příjezd - cesta dobrá a vzhledem k termínu jsme ji zvládli za necelé 2 hodiny. Postupně jsme zaplnili ubytovací místnost do posledního místečka a to především mladšími ročníky, na některé vyšla i postel. Ostatní starší, trenéři a D+D se rozložili různě v autech, ve stanech a na otevřené střelnici. Někteří ubytovaní venku zjistili, že jejich spacáky potřebují pro chladná rána obnovu.

Tradiční denní režim začal v 7,15 budíčkem a rozcvičkou a v 8h už jsme snídali. Houstičky z místní Jednoty byly obzvláště vypečené. Po doplnění enregie začala v 9,30 první fáze. Následoval oběd v pravé poledne, odpočinek a druhá fáze. Večeře kolem půl sedmé a večerka v půl desáté. Co se týká odpočinku - někteří ho trávili ve spacáku, ale těch bylo velmi málo. Spíše se někde na obzoru za budovou na poli odehrával válečný souboj dvou "místních" kmenů, zákopová válka a podobně. Část se věnovala fotbalu, mezi kterými se občas propletl nějaký bojovník s kyjem nebo mečem. Také někteří se v budově pustili do nezávazné konverzace mezi děvčaty a chlapci a jejich povídání často přerušoval nespoutaný smích.

K tréninkům - líbilo se mi nasazení všech skupin a tak nebylo těžké splnit jarní plán přípravy na výbornou. Zvlášť ve střelbě jsme se posunuli u mnohých dále. Trénovali jsme jak klidovou střelbu a základy techniky, tak v rámci komplexního tréninku a oblastního závodu testovali plné závodní zatížení, které nás bude čekat za tři týdny na 1. kole ČP. I trenéři si vyzkoušeli, jak náročné asi bude nastřelit 35 dětí a to jsme na to měli 1,30h. Na poháru to bude 1h.

Kromě tréninků zaměřených na rychlost a sílu jsme přidali tradiční páteční výlet do bazénu v Jindřichově Hradci. 

Sobotní závod pak přinesl několik pěkných výsledků (které najdete na stánkách biatlon.cz) a splněných kritérií pro účast na pohárových závodech.

Na závěr díky všem trenérům a holkám v kuchyni za pomoc a kvalitní přípravu.

Hugo

napsal 17.5.2015 Hugo

typ aktualityZávody Boletice

O víkendu 25. - 26. 4. proběhly závody v Boleticích. Naše výprava, co se týče žactva, byla opět početná, v dospělých už to bylo horší, ale úbytek v D+D byl celkový, takže o stupně vítězů nebyla nouze vesměs v žádné kategorii. Počasí nám oba dny přálo, pršet začalo, až když jsme odjížděli.

V sobotu byl na programu rychlostí závod. Což je klasika a všichni věděli co a jak. I když trestné kolečko bylo velice zapeklité, šipka směru byla pro některé neviditelná. Střelnice nebyla připravená na veliký nával závodníků, tak si spousta z nás vyzkoušela nezáviděné zdržení, pěkně se před střelbou vydýchali a čas, který jsme strávili čekáním na uvolnění stavu, nám byl ve výsledcích odečten. Stačilo jen nahlas říct ČAS.

V neděli nebyla štafeta, jak si většina myslela, ale rychlostí závod se štafetovou střelbou. Tudíž tratě se běželi stejné jako v sobotu, ale když se na pět ran nesklopila sklopka, měl závodník k dispozici ještě další tři rány a záleželo jen na jeho úspěšnosti, jestli je všechny využil. Důležité ovšem bylo náboje použít. Když se na ně zapomnělo, tak to činilo v žákovských kategoriích přirážku 1minuty, což se v rychlostním závodě špatně dohání, stejná přirážka nastane i za neodběhnuté trestné kolečko. Takže přemýšlet a počítat. Snad se všichni provinilci poučili. Na oblastních závodech to ještě není takové neštěstí, ale na ČP už se chyby nevyplácí.

Z diplomů a cen měli všichni ohromnou radost, ale nejvíce byli šťastní naši žáci, když mohli stavit ve volném čase veledílo, kaskádovitou přehradu, na místním potoce a k životu kupodivu nepotřebovali ani mobily.

Příští víkend máme volno a budeme šetřit síly na nadcházející soustředění ve Starém Městě pod Landštejnem.

Fotky jsou zde: http://logitron.rajce.idnes.cz/Boletice_25.-26.4.2015/

Lucka H.

napsal 29.4.2015 Kolář Jan ml.

typ aktualitySezóna zahájena - malorážka

 18/4/2015 – vytrvalostní závod BEROUN

Sobotního vytrvalostního závodu se z účastnilo 16 závodníku z Roveru napříč všemi kategoriemi. Trochu netradičně tentokrát chyběl malorážce na závodech trenér Martin. Trenérské pozice se zhostil jak v Berouně, tak v neděli na Kapslově Jan Kolář st. Žádný zásadní problém jsme nezaznamenali, tak se dá říct, že se náhradní trenér zhostil svého úkolu na jedničku. A určitě ho potěšili i výsledky. Dan Krejbich byl v dorostencích A na 3. místě. Stejné místo obsadila i Pavlína Michálková v dorostenkách B. Nejpočetnější zastoupení měl Rover v ženách A, kde startovaly 4 naše ženy. Za nedostižnou Pavlou Schornou skončila nejlépe Týna Blažková na 2. místě. Třetí pak skončila Mirča Nováková. V mužích A si pro koláč za druhé místo doběhl Jirka Stráněl ml. a za třetí Ondra Pařízek. Rodina Stránělů si druhé místo oblíbila, druhý skončil i Jirka Stráněl st. V mužích C si to pak rozdali Jan Kolář st. a Pavel Krámský, který běžel svůj první závod. Souboj vyhrál zkušený závodník Jan Kolář st.

Koláče byly dobré, ale v neděli byly cenou dorty a stuha a to je výzva sama o sobě.

 

19/4/2015 – rychlostní závod KAPSLOVNA

Závody na Kapslovně jsou vždycky velmi náročné. A protože Kapslovnu známe dobře z tréninků, tak jsme si radši přivstali a šli nastřelovat jako první, aby nebyl žádný stres. No, aby byl aspoň menší. Závodu o stuhu se zúčastnilo 24 roveráků. Oproti sobotě byl hezký, teplý slunečný den. Ideální závodní neděle.

Celkově jsme získali tři stuhy za vítězství. Konkrétně stuhu vyhrála Pavlína Michálková, která si oproti sobotě o dvě místa polepšila. Martina Novotná zvítězila díky fantastistické střelbě 1 0. Na Kapslovnu je to střelba spíš nadpozemská a třetí do party je Jirka Stráněl st. který zvítězil ve velmi dobře obsazených mužích B. Beden jsme dále obsadili ještě několik. Třeba v ženách A dokonce celou a to i se čtvrtým místem. Holky to měly jednodušší, soupeřky se bály dorazit.  V juniorech byl druhý Ondra Šantora a v mužích B se na třetí místo vyškrábal Tomáš Kučera.

Velkým překvapení pro všechny bylo vyhlášení výsledků. Dorty a stuhy přišel předat Jan Čenský, známý český herec a princ z pohádek. Bylo jasné, že fotku ze stupňů vítězů bude chtít úplně každý.

Letní závodní sezóna je rozjetá a i my hned o dalším víkendu vyrážíme na další dvojzávod do Boletic u Děčína. Snad se bude dařit ještě víc a forma jednotlivých závodníků bude směrem k ČP stoupat.

Jan Kolář ml.

napsal 23.4.2015 Kolář Jan ml.

typ aktualitySezóna letního biatlonu 2015 odstartovala - žactvo

18/4/2015 – vytrvalostní závod BEROUN

Zima ještě pořádně neskončila a už se rozjíždí závodní sezóna v letním biatlonu. Na pořadu byl klasický dvojzávod v sobotu v Berouně a v neděli na Kapslovně. Odpočinku po zimní sezóně nebylo opravdu moc, ale všichni se snad těšili. Pro některé to byl první závody jejich kariéry, takže trocha nervozity určitě byla jak u závodníků, tak u trenérů. Museli jsme se všichni rychle přeorientovat na léto, i když počasí připomínalo spíše zimu. Mírné sněžení při nástřelu a teplotu hodně pod 10oC.

Na vytrvalostní závod v žákovské kategorii vyrazilo rekordních 35 závodníků ve všech žákovských kategoriích. Nebylo to vůbec špatné a většina dětí zvládala dobře i složitější pohyb na místní malé střelnici dobře.

V kategorii nejmladších žáků ŽCA obsadil po bezchybné střelbě 2. místo Matyáš M. a mezi žákyněmi ŽKA jsme dokonce obsadili celé stupně vítězů - 1. místo Alžběta J., 2 místo Ema B. a 3. místo Markéta M.

Mezi staršími žáky ŽCB se konečně trefil (1) Prokop S., ale stačilo to pouze na 4. místo. I když pouze o 4 vteřiny. Hned v závěsu za ním byli se stejnou střelbou Gabriel S. a Marek M. Páté místo mezi žákyněmi ŽKB obsadila Kristýna Š, ale střelba se až zas tak nepovedla (5).

Velké překvapení v nejstarších žácích ŽCC se horší střelbou nekonalo. Naopak v žákyních ŽKC vystřelila perfektní střelbou (1) i během Eliška N. až na 2. místo – blahopřejeme.

Jinak ale panovala mezi všemi závodníky a trenéry dobrá nálada, u některých i spokojenost s výsledky, a u některých velké odhodlání, něco s výsledkem na dalších závodech udělat. Čekal nás totiž hned v neděli rychlostní závod v Praze na Kapslovně.

 19/4/2015 – rychlostní závod KAPSLOVNA

Na nedělní závod bylo počasí mnohem lepší. Slunce svítilo a i zde bylo připraveno 33 žáků. Bohužel závod provázelo několik diskvalifikací a doufám, že i smůlu jsme si vybrali na celou sezónu. Manipulaci s klapkou si určitě už každý závodník bude pamatovat. Je potřeba vždy provádět na nenabité zbrani.  Rovněž počet ran na jednu položku je vždy 5 a křížová střelba se opravdu nevyplácí.

V kategorii ŽCA obsadil pěkné 3. místo Jirka B. a 5. místo Matěj K. Bylo to však asi díky dobrému běhu, střelba (4 a 5) je potřeba zlepšit. V žákyních ŽKA se stupně nepodařilo obhájit. Nejlépe dopadla Ema B. na 6. místě. Mezi žáky ŽCB se díky perfektní střelbě a běhu vyhoupl na nejvyšší stupínek Gabriel S. (snad jen pro příště pozor na manipulaci) a na 5. místo Marek M. V žácích ŽCC se po dlouhé době na start postavil Honza K. a bylo z toho pěkné 5. místo (vítej zpět, už se nám stýskalo). Mezi nejstaršími žákyněmi ŽKC potvrdila umístění Eliška N. 2. místo. Ostatní holky se také nenechali zahanbit a tak z toho bylo pěkné 3. místo Amandy B. a 4. místo Natálie N. Doufáme, že forma půjde s blížícími se závody ČP ještě nahoru.

Příští víkend nás čekají dva regionální závody v Boleticích u Děčína. Tak nám držte palce a doufám, že budeme stejně úspěšní, jako tento víkend.

 

JiM

napsal 21.4.2015 Kolář Jan ml.

typ aktualityZiBiNa

Minulý týden, jsme se po konci sezony ještě postavili na sníh na jedno krátké soustředění. Tentokrát to nebylo klubové soustředění, ale kemp zimních biatlonových nadějí pořádaný českým biatlonovým svazem. Z důvodu nepříznivých sněhových podmínek se kemp v biatlonovém areálu vysočina aréna v Novém Městě na Moravě zkrátil na 3 dny. Z našeho klubu jel jako trenér Jirka Stráněl a za odměnu za výsledky v zimní sezóně jeli Gabriel Szabo a Marek Mihulka. Během třech dnů se kluci a holky ze všech klubů České republiky učili techniku jak lyžování, tak střelby. Vyzkoušeli si také nejeden komplexní trénink a zbytek času doplnili hrami na lyžích. Celým kempem panovala výtečná nálada a skvělý týmový duch. Jednou hrou byl i večerní orientační běh v okolí areálu. Našemu Gabrielovi Szabo se podařilo tento závod vyhrát. Jednou z cen byl i podepsaný dres všemi reprezentanty ČR, který je nyní více než cenný. Teď už je tedy konec sezony pro všechny a už i kluci si nyní můžou zaslouženě odpočinout a pomalu se začít připravovat na tu letní. Doufám, že se jim povede stejně dobře jako v této zimní.

Fotky ze ZiBiNy jsou zde:http://lebina2014.rajce.idnes.cz/ZiBiNa_2015_-_Zimni_biatlonove_nadeje/#DSCN4124.jpg

Jirka Stráněl

napsal 2.4.2015 Kuki

typ aktualityMčr dospěláků (to bez repre)

 O víkendu 14. a 15. března 2015 se konalo Mistrovství České republiky v biatlonu. Na pořadu byl sobotní rychlostní závod, po kterém následovala nedělní stíhačka. Výběr Roveru, který splnil nominační kritéria pro účast na tomto vrcholu sezony, přijel do Jablonce nad Nisou bojovat o mistrovské tituly. Naše dorostence reprezentovali Dan Kreibich (v sobotu 17. a v neděli 19.) s Tomášem Jiřičkou (19. a 18.) a holky Pavlína Michálková (20. a 16.) s Veronikou Hrubou (21. a 17).   Mezi ženami ukazovaly sílu Roveru, Mirča Nováková na pěkném 5. místě a Kačka Housková (oba dny 6.). V mužích A se Tomáš Pavlík v sobotu probojoval na 7. místo. Druhý den ho však zradila střelba ve stoje a po slibně rozjetém závodě se propadl na 12. místo, těsně následován Jakubem Dvořákem, Martinem Pacnerem a Johnym Humrem, kteří se ve výsledkové listině umístili těsně za ním. Na 18. pak skončil Matěj Novotný. Na dalším dobrém místě se v sobotu v mužích také hezky umístili na 9. místě Martin Pacner a Jakub Dvořák na 14. pozici. Matěj a Johny pak skončili na 16. a 17. pozici. Naše muže B reprezentoval v sobotu jen Ondra Blaha (7.), kterého v neděli doplnil ještě Jirka Stráněl a obsadil Ondrovu sobotní pozici a Ondru tak posunul až na 9. místo. Mezi nejstaršími muži byl v sobotu na 5. Miloslav Hojer a 6. obsadil Martin Novotný. V neděli se pak našemu trenérovi Martinovi podařilo obsadit nepopulární 4. příčku.  Celkově vzato bylo na našich závodnících v sobotu vidět zejména střelecké zlepšení oproti minulých závodům, které se bohužel v mnoha případech nedožilo nedělního rozbřesku. Naši závodníci také cítí, že pro další zlepšení do příští sezony bude klíčový zejména běh, který u mnohých nepatří zrovna k silným stránkám. Pěkné výsledky ukázaly Verča s Kačkou, které tak krásně uzavřely své první biatlonové sezony. Děkujeme všem za účast, a doufáme, že příští rok bude na mistrovství naše účast zase o něco širší a úspěšnější.

Tomáš Pavlík

napsal 16.3.2015 Kolář Jan ml.

typ aktualityČP_MČR_AMČR_DD_NMNM

Další ze seriálu Českého poháru dorostu a dospělých se odehrál během přelomovém víkendu v Novém Městě na Moravě. Tento závod byl také akademickým mistrovstvím ČR. Přírodní sníh v těchto končinách již dávno roztál, pořadatelé se ve chvílích, kdy mrzlo dostatečně předzásobili sněhem umělým. Závod se proto jel na slušné vrstvě umělého sněhu a na nezkrácených tratích.

V sobotu bylo krásné počasí, teplota stoupla dost nad nulu a slunce krásně svítilo. Kromě všeobecně dobré nálady však slunce zapůsobilo i na hnojivy nadopovaný umělý sníh. Tento typ sněhu nemá schopnost normálně tát při plusových teplotách. Na tratích v tu chvíli ležela asi po kotníky hluboká, neprostupná, sněhová kaše. Celý závod vypadal jako zpomalený film, o jízdě na patách. Nejzdatnějším z nás ani tyto podmínky nezamezily ve výborných výsledcích. Hlavní úspěchy byly v ženské kategorii, kde Mirča dojela na krásném třetím místě v MČR a Niki na čtvrtém místě. V AMČR se potom Mirča posunula na zlatou příčku a Niki na stříbrnou. Náš nejzdatnější Král (Tomáš Pavlík) neměl střelecký den, a tak skončil na krásné páté příčce. Hold za sobotní závod patří všem, kteří našli odvahu do závodu nastoupit, tentokrát to chtělo pevnou vůli.

Nedělní závod byl po sobotní zkušenosti o hodinu posunut, nástřel začínal již v 8:00. Pořadatelé doufali, že se závod stihne dojet než se sníh znovu změní v neprostupnou kaši. Čemuž napomohlo i počasí, celé dopoledne bylo pod mrakem. Nedělní závod byl tedy o poznání svižnější a na pohled hezčí. Nadměrné sobotní zatížení na sobě většina závodníků nedala znát. Výsledky byly znovu potlesku hodné. Mirča obhájila svou třetí pozici, tentokrát v závodě ČP a v AMČR se posunula na 2. pozici za Jessicu Jislovou z Jablonce. Skvělou střelbou 0, 0 exceloval Roker (Jakub Dvořák), který se probojoval na osmou pozici v mužích.

Martina Novotná

 

napsal 13.3.2015 Kolář Jan ml.

typ aktualityIII. ČP Žactva

Posledním závodem žákovské zimní sezóny se stalo III. kolo ČP v Nové vsi u Rýmařova.

Z Prahy jsme vyjeli již v pátek v 16:00, protože cesta byla dlouhá. Naše závodnická výprava činila 14 závodníků napříč kategoriemi Žáci B, Žáci C a Žákyně C.

V sobotu dopoledne byl pro závodníky přichystán rychlostní závod. Sluníčko vykukovalo na závodníky téměř po celou dobu závodu, z našich závodníků nejvíce osvítilo k střelecké úspěšnosti s celkovou 0 v Žácích B Marka Mihulku a v Žákyních C Amandu Baxovou, která si navíc tímto závodem vyjela 1. výkonnostní třídu! Jedno minutí terče si neodpustili v Žácích B Gaboš Szabo, Honza Lipold a v Žákyních C Natka Netušilová, Dáda Heřmanská a Eliška Nourse, což je ale i tak výtečná střelba.

Přes poledne jsme si zajeli na polévku a mrknou se, jak se vede mužům ve sprintu na MS v Kontiolahti. Potom jsme se namotivovaní vrátili na závodiště vstříc Biatloncrossu, kde na závodníky kromě klasické trati a střílení čekaly ještě překážky. Nejprve skok, u kterého se hodnotila výška, estetika a obtížnost provedení. Většina našich závodníků se na skokových kreací nedala zahanbit a sklízeli potlesk od přihlížejících diváků. Dále projetí osmičky, kde se nám lehce zamotal Péťa Karlík (což mu přineslo pár trestných vteřinek navíc) a na které bylo v celkovém sečtení více pádů než u skoku. Dále podjezd, přelez, slalom a jízda bez holí. Na střelnici měli závodníci k dispozici ještě 3 náboje navíc, jako u štafetové střelby, na což bohužel zapomněl Gaboš Szabo a tudíž se ve výsledkové listině propadl o 3min níže. Našimi nejlepšími závodníky se stal za Žáky B Marek Mihulka, za Žáky C Gabriel Hoch a za Žákyně C Natka Netušilová.

V neděli byl na programu stejně jako na MS stíhací závod. Rozdílem však byly pevně dané 5s intervaly mezi starty a jelo se podle výsledků z předchozího rychlostního závodu.

Únava již byla patrná, ale přesto někteří závodníci dokázali „urvat“ lepší umístění než u RZ. Za Žáky B si polepšil na 19. místo Gaboš Szabo, na 20. místo Marek Mihulka, který se stal nejlepším roveráckým víkendovým střelcem, když všechny terče pěkně vybílil. Dalším skokanem se stal Prokop Smetana, kterému se povedlo napravit střeleckou reputaci s kontem 0 1. V Žákyních C si polepšila střelbou Dáda Heřmanská a v Žácích C popadl mírně dech Gabriel Hoch, který ovšem ani tak nestačil předjet našeho nejúspěšnějšího „céčkaře“ Davida Beneše.

Na oslavu konce sezóny jsme se stavili ve známém fast foodu - jednou za čas povoleno. Následující týden to zase vyběháme na trénincích, jelikož konec zimní sezóny značí začátek té letní. Sportu zdar.

Fotky k nalezení na  http://logitron.rajce.idnes.cz/7.-8.3.2015_III.CP_Nova_Ves_u_Rymarova a na facebooku. https://www.facebook.com/pages/SK-Rover-Praha-biatlon-a-b%C4%9B%C5%BEeck%C3%A9-ly%C5%BEov%C3%A1n%C3%AD/475773209209306

Lucka H.

napsal 9.3.2015 Kolář Jan ml.

typ aktualityNáborový a propagační závod v biatlonu

Lyžařský a biatlonový klub SK ROVER Praha

Pořádá

Náborový a propagační závod žactva v biatlonu

 

Termín konání:                  úterý 17. března 2015, v 17,00 hod

Místo konání:                      SKIPARK Velká Chuchle, http://www.skiparkchuchle.cz

(v případě nepříznivých sněhových podmínek areál FZŠ Hlubočepy, V Remízku 919, Praha 5 – Sídliště Barrandov)

Přihlášky:                            elektronicky na e-mail prihlasky@skrover.cz do 16.3.2015,                                               přihlášky na místě do 17,00 hod

Startovné:                           zdarma

Věkové kategorie:             žáci a žákyně ročník 2003 a mladší

Závod:                                  běh na lyžích technikou bruslení a střelba (v případě nepříznivých sněhových podmínek běh a střelba)

Tratě:                                    budou upřesněny před startem dle podmínek

Vybavení:                            zbraně zapůjčíme, lyže je možné zapůjčit v areálu SKIPARK Velká Chuchle (pouze po předchozí domluvě – uveďte do přihlášky)

Start:                                     17,15 hodin start prvního závodníka

Vyhlášení:                           nebude vyhlašováno pořadí, oceněni budou všichni zúčastnění závodníci

Ostatní informace:            www.skrover.cz

                                               e-mailem – prihlasky@skrover.cz

                                               tel. – 608 970 648

 Všichni závodníci startují na vlastní nebezpečí.

 

* Následně proběhne ukázkový biatlonový závod žáků oddílu biatlonu SK ROVER *

 

Hlavní partner: LESY ČR, s. p.

 

napsal 7.3.2015 Hugo

typ aktualityJarňáky (22.2. - 1.3. 2015)

Trochu netradičně jsme vyjížděli až v neděli večer, jelikož se ten den vraceli žáci závoďáci z MČR v Jablonci nad Nisou. Naší týdenní základnou se stal sportovní areál Eduard v Jáchymově.

Soustředění se rámcově drželo toho tradičního, tedy ranní rozcvičky, dopolední a odpolední fáze tréninku. Ale přeci jen to byly jarní PRÁZDNINY, tak byl do programu zařazen i bazén, dále sněhové hrátky formou stavění iglú a bobování po sjezdovce a někteří vyrazili na sjezdovky na místní sjezdovku v Eduardu nebo na Plešivci. Večer byly k dispozici stolní hry, kde nechyběla ani Biatlonmánie.

Sněhové podmínky byly příznivé a počasí nám také celkem přálo, což si vyžádalo i výlet, samozřejmě na klasičkách. Nejmladší se vydali po Ježíškově cestě, prostřední skupina zavítala na Boží Dar a ti nejstarší a nejzdatnější zdolali Fichtelberg.

V rámci tréninků jsme se zaměřili na klasiku i skate (žáci totiž na rozdíl od dospělých závodí v obou stylech) ze všech možných úhlů – technika, síla, rychlost, obratnost a využili jsme všemožných pomůcek, aby byl trénink zábavný (kužely, kolíčky, čísla).

Přeci jen jsme biatloňáci, takže nechyběla ani střelba, kdy naši žáci vše pilovali pro nadcházející závody v Nové Vsi u Rýmařova.

V sobotu se všichni žáci i přípravka zúčastnili v Abertamech klasického závodu s hromadným startem, který pro ně byl pořádán v rámci 107 let spolku zimních sportů, kde dospělí jeli na dobových lyžích a v kostýmech štafetu. Opět jsme se stali „závodnickou velmocí“ a děti vyhrály spoustu cen a medailí, které rozdávala v dobovém kostýmu reprezentantka v běhu na lyžích Petra Nováková, a vše výtečně komentoval Stanislav Bartůšek taktéž dobově laděn.

V neděli se nic nedělá a tak jsme si dali tréninkové volno, sbalili tašky a lyže, uklidili a vyrazili směr Praha vstříc novému pracovnímu týdnu.

Fotky ze soustředění jsou jako obvykle zde: http://logitron.rajce.idnes.cz/23-28.2.2015_Jarni_prazdniny_Jachymov/#IMG_20150224_110006.jpg

Lucka H.

napsal 2.3.2015 Kolář Jan ml.

typ aktualityLyžařské závody Jablonec n. N. – Tygří skiatlon

 Tento víkend 13-15.2.2015 jsme odolali všem pokušením válet se doma, a že jich bylo hodně, a vyjeli na lyžařské závody do Jablonce nad Nisou. Závody pořádali Žižkovští tygři jako Pražský pohár a VŠ ligu.

Ubytování bylo zařízeno v tělocvičně ZŠ. Cestu do areálu nám křížil pouze obrovský kopec, který jsme, ale pokaždé zdolali.

V sobotu dopoledne nás žáky čekal závod na klasicky. V jednotlivých kategoriích jsme zdolávali tratě dlouhé 1-4 km. Mazání bylo výborné – mazal se klistr. Jeho složení nám však trenéři a mazači tajili. Příjemným překvapením bylo, že Rover obsadil ve skoro každé kategorii všechny pódiová umístění.

Odpoledne čekal na dorost a dospělé kvalifikace sprintu - 1,5 km s postupem do finálových rozjížděk. Konkurence byla velká, ale na oplátku byla úžasná atmosféra na stadionu, za svitu svíček. Večer jsme hráli oblíbené hry jako městečko Palermo nebo elektrika. V noci se pak někteří naši kluci šli proběhnout. Trpěli totiž nespavostí.

V neděli po rozcvičce s imitacemi jeli žáci stejný závod a opět s výbornými výsledky. Dorost se pral se skiatlonem. Ženy jely 10 km s tím, že startovaly na klasických lyžích a v půlce závodu se přezuly do skateových a dojely závod na nich. Muži jeli to samé, jenom s rozdílem délky tratě, která byla dlouhá 15 km.

Jestli mám zhodnotit celý víkend, můžu říct, že jsme si ho moc dobře užili!

Za týden nás čeká zde Mistrovství ČR v biatlonu žactva, tak nám držte palce!

Dáda H.

 Výsledky na: http://www.tygriskiatlon.cz/index.php?sekce=vysledky

Fotky ze závodů zde: http://logitron.rajce.idnes.cz/14-15.2.2015_Lyzarske_zavody_Jablonec_n.N.#

napsal 17.2.2015 Kolář Jan ml.

typ aktuality2. ČP Žactva v Letohradě

Do Letohradu jsme netradičně vyrazili už ve čtvrtek večer. Děti měly v pátek pololetní prázdniny, tak proč nevyrazit o den dřív trochu víc se aklimatizovat. Příjezd a páteční ráno nás trochu překvapilo. Všude okolo byl sníh a navíc ještě pořádně sněžilo. Že by konečně přišla zima? Každopádně se ráno trenérstvo rozhodlo, že si děti dají lehký trénink na nedaleké louce a na závodiště se pojede až odpoledne na oficiální trénink.

Závodiště v Letohradě bylo velmi dobře připravené, sněhu dostatek a dobře upravený. Tratě kopírovali profil asfaltových tratí pro kolečkové lyže. Takže se jely i oba těžké sjezdy, které v létě dělají problém leckterým závodníkům. A tentokrát se oba závody jely klasickou technikou.

V sobotu se jel závod vytrvalostní, což je nejdelší typ závodu, při kterém se neběží trestná kola. Z našich žáků skončil nejlépe Gabriel Szabo na 17. místě a z žákyň Natálie Netušilová na 24. místě.

V neděli byl na programu závod rychlostní. Tam nás především nejvíc potěšilo střelecké zlepšení většiny našich závodníků. Honza Lipold sestřelil všech deset terčů a vyjel si tím tak účast na MČR. Krásné střelby předvedl i Petr Jáchym, který minul pouze jeden terč. Smůla se konečně odvrátila i od Amandy Baxové, která s pouze jednou netrefenou skončila na 17. místě, nejlépe z našich. Kvalitní střelbu a výrazné střelecké zlepšení oproti sobotě předvedla i Lucka Krámská (celkově za 2).Podobně výrazné zlepšení předvedla i Eliška Nurse. Také šla za celkem za dvě, složení střeleb bylo 0 2.

Celým víkendem nás provázelo konečně zimní počasí, sněžení, zimní slunce atd. Závody jsme si užili a teď už se připravujeme na vrchol sezony na mistrovství republiky do Jablonce nad Nisou, které se koná 21.2- 22.2.2015. 

Jan Kolář ml.

napsal 3.2.2015 Kolář Jan ml.

typ aktualityVíkend na Eduardu

 Právě uplynulý víkend byl prvním nezávodním víkendem v tomto roce. Takže byl čas opět něco potrénovat a připravit se na další kola závodů. I přes nepřízeň letošní velmi teplé zimy, je na Eduardu v Jáchymově stále dostatek sněhu k dobrému tréninku. Vyrazili jsme z Prahy v kompletním složení, tedy malorážka i žactvo.  Žáci o víkendu zapracovali jak na skatové tak klasické technice. Vrcholem byl v neděli štafetový obratností závod na klasice. Kde jinde si ověřit techniku než při závodě, že? J. Malorážka má příští víkend závody v Jablonci nad Nisou, takže na programu bylo hlavně pilování střelby a rychlejší úseky.

Krátké video z naší obratnostní dráhy je k vidění na našem Facebook profilu, fotky z víkendu můžete vidět zde: http://logitron.rajce.idnes.cz/trenink_Jachymov_18.1.2015

napsal 19.1.2015 Kolář Jan ml.

typ aktuality1. ČP žactva v NMNM

 Do Nového Města na Moravě se naše skupina vydala již v pátek ve 12 hodin, aby stihla páteční oficiální trénink. Děti si osahaly tratě a vyzkoušely i skokánky pro sobotní speciální závod. V sobotu jsme se probudili do deštivého dne a těsně před začátkem nástřelu se Jury rozhodla start závodu posunout o tři hodiny. Rozhodnutí to bylo dobré, protože počasí se umoudřilo a pršet přestalo. Nejúspěšnější z našich byli v sobotním sprintu Szabo Gabriel na 15. místě a Mihulka Marek na 21. místě, oba žáci B. Amandě Baxové se stalo nepříjemnost v podobě zaseknuté sklopky. To byl na závodech bohužel častější problém, který se ale dal jen těžko ovlivnit.

Na sobotní odpoledne byl naplánován ještě jeden speciální závod. Biatlon-cross, závod který testuje technickou zdatnost závodníků. Na trati tak byly připraveny skoky, slalomy, jízda pozadu a další různé překážky. Kvůli posunutému startu ranního závodu, se jela pouze zkrácená verze a start byl půl hodinu po dojezdu posledního závodníka ze sprintu. V tomto speciálním závodě se našim celkem zadařilo. Gabriel Szabo byl devátý, Mára Mihulka byl na 13. místě. Z děvčat byla nejlepší Amanda Baxová na 18. místě.

Nedělní závod s hromadným startem již proběhl podle plánu. Závody s hromadným startem vždy přinášejí nebezpečí kolize, a ani našim žákům se pády nevyhnuly. A stejně jako na svěťáku, jsme měli nějaké ty zlomené hůlky. A teď k výsledkům. Gábin Szabo si polepšil o jedno místo oproti sobotnímu sprintu. Marek Mihulka si naopak o dvě místa pohoršil. Nejlepší z holek Nat&aacu